Google kończy internetową sprzedaż smartfona Nexus One

Google kończy internetową sprzedaż smartfona Nexus One

Google kończy internetową sprzedaż smartfona Nexus One
Źródło zdjęć: © Google
16.05.2010 10:30, aktualizacja: 17.05.2010 09:13

Firma Google podjęła decyzję o zakończeniu internetowej sprzedaży smartfona Nexus One. Od tej pory urządzenie będzie dostępne wyłącznie za pośrednictwem autoryzowanych dystrybutorów.

Smartfon Google Nexus One trafił do sklepów w styczniu tego roku. Sprzedaż internetowa miała dać klientom możliwość zakupu telefonu szybko i bez zbędnych problemów. Okazało się jednak, że większość potencjalnych nabywców przed kupnem smartfona woli go potrzymać w ręce i osobiście sprawdzić jego możliwości. W związku z tym z oficjalnej strony telefonu zniknie możliwość dokonania zakupy a witryna będzie od tej chwili pełnić wyłącznie funkcję informacyjną.

Obraz
© (fot. Google)

Przedstawiciele Google zapowiedzieli, że w związku z zakończeniem sprzedaży online więcej egzemplarzy smartfona trafi bezpośrednio do dystrybutorów.

"Wierzymy, że zmiany, które dzisiaj ogłosiliśmy spowodują, że klienci będą mogli kupić nasz telefon szybciej i wygodniej. Będzie to korzystne dla całego otoczenia związanego z systemem Android - partnerów, użytkowników oraz oczywiście Google" - powiedział Andy Rubin z Google.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)