Google Glasses - projekt szkło

Google Glasses - projekt szkło
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

05.04.2012 12:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O Google Glasses można było poczytać już jakiś czas temu. Najpierw miała być to aplikacja, później, że aplikacja miałaby być zastąpiona przez prawdziwe okulary z czymś na kształt HUDu. Teraz Google już oficjalnie chwali się swoim nowym projektem i prezentuje pierwsze koncepcyjne grafiki oraz nagrania. I trzeba przyznać, że Google Glasses wyglądają się być bardzo futurystycznie.

Z tego co widać na nagraniu, Google Glasses mają być systemem, który wyświetli informacje spływające za pomocą telefonu i, za pomocą komend głosowych, pozwoli na nie reagować. Oczywiście trudno stwierdzić, czy coś takiego faktycznie jest praktyczne zanim nie sprawdzi się tego samemu, jednak wydaje się, że mogłoby to ułatwić życie kilku osobom. A na pewno wygląda to futurystycznie i, jeśli oczywiście taki będzie ostateczny kształt okularów, wiele osób będzie je nosiło dla samego tylko szpanu.

O funkcjonalnościach można mówić wiele, ale obraz wart jest więcej niż tysiąc słów. Zobaczcie jak Google wyobraża sobie swoje nowe dziecko. Moją uwagę najbardziej zwróciło ujęcie, w którym użytkownik zostaje ostrzeżony przed tym, że dana stacja metra jest zamknięta. Jeśli Google Glasses miałoby faktycznie funkcjonalność pozwalającą na agregowanie informacji z np. serwisów miejskich byłoby to bardzo przydatne.

Na razie Google stara się zebrać jak najwięcej opinii na temat swojego pomysłu. Jeśli wcześniejsze plotki się potwierdzą pierwsze Google Glasses będą dostępne już pod koniec tego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)