Google Glass: niesamowity film

Google Glass: niesamowity film

Google Glass: niesamowity film
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.02.2013 08:45, aktualizacja: 21.02.2013 09:15

Google pochwaliło się dziś nowym nagraniem prezentującym możliwości Google Glass. Urządzenie ma rzeczywiście działać w ten sposób, więc lepiej już teraz zacząć oszczędzać.

Z nagrania wynika, że okulary Google Glass będą pozwalały użytkownikom na wyszukiwanie informacji w sieci, wysyłanie wiadomości, dostęp do nawigacji, wykonywanie zdjęć, uczestnictwo w telekonferencjach i dostęp do tłumaczeń. A wszystko to za sprawą interface’u głosowego wywoływanego za pośrednictwem polecenia „Ok, Glass”, które rozpoczynać ma każdą sekwencję komend głosowych.

Google udostępniło podobne nagranie w zeszłym roku, kiedy to po raz pierwszy dowiedzieliśmy się o planach stworzenia Google Glass. Tylko że wtedy same urządzenie było co najwyżej wczesnym prototypem, a deweloperzy nie mieli do niego dostępu. Teraz szanse na swój egzemplarz mają nie tylko zaakceptowani deweloperzy –. wraz z prezentacją nowego nagrania Google ogłosiło konkurs dla klientów, w którym nagrodą będzie dostęp do Google Glass. Do 27 lutego zainteresowani użytkownicy mogą opisać Google w 50 słowach swoje pomysły na wykorzystanie okularów Augmented Reality i ewentualnie dodać do tego zdjęcia lub krótkie nagranie. Zwycięzcy będą mogli zamówić za 1500 dolarów Google Glass Explorer Edition. Niestety konkurs przeznaczony jest tylko dla Amerykanów.

Można się było spodziewać, że Google Glass właśnie do USA trafią w pierwszej kolejności, nie powinno więc nas to jakoś szczególnie dziwić. Niezależnie od tego jest na co czekać, zwłaszcza, że Google twierdzi, że ostateczny produkt będzie działał właśnie tak, jak pokazano to na poniższym nagraniu.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (234)