Google Drive - nowa usługa Google'a pod koniec roku

Google Drive - nowa usługa Google'a pod koniec roku
Źródło zdjęć: © chip.pl

28.09.2011 09:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Powołując się na zaufane źródła portalu TechCrunch, którym w przeszłości udało się wstrząsnąć światkiem IT swoimi szokującymi doniesieniami, Google Drive istnieje.

Usługa ta używana jest jak na razie tylko przez pracowników Google’a, którzy testują jej funkcjonalność na tyle intensywnie, aby udostępnić ją nam - szarym użytkownikom pod koniec roku.

Google Drive umożliwi przechowywanie danych w chmurze i współdzielenie ich między swoimi licznymi urządzeniami do pracy lub udostępnianie ich (nie)znajomym.

Zrzut ekranu, który wyciekł do sieci sugeruje, że Google Drive będzie po prostu odświeżoną wersją Google Docs z dodatkową funkcjonalnością. Już teraz serwis Google Docs pozwala na przechowywanie plików dowolnego formatu, jednak ta opcja nie jest wystarczająco wyeksponowana, przez co wie o niej stosunkowo niewielu użytkowników.

Google Drive swoją podstawową funkcjonalność ma oferować kompletnie za darmo (tak jak robią to teraz inne usługi Google’a). Analizując ceny za rozszerzenie obecnie dostępnych usług Google’a, można zakładać, że rozszerzenie Google Drive do 20GB będzie kosztowało ok 5$/rok. Jest to śmiesznie mało w porównaniu do konkurencji (Dropbox np.).

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:
"Google i Microsoft kłócą się jak małe dzieci"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)