Google dogadało się z Viacomem w sprawie YouTube'a

Google dogadało się z Viacomem w sprawie YouTube'a

Google dogadało się z Viacomem w sprawie YouTube'a
Źródło zdjęć: © jm3 / flickr.com / CC
19.03.2014 13:30

Wszystko wskazuje na to, że to już koniec długotrwałego konfliktu między grupą Viacom a Google. Jak informuje serwis BusinessWire, obydwie firmy podpisały porozumienie kładące kres toczącej się od 7 lat batalii w sprawie naruszenia praw autorskich medialnego giganta.

Cała sprawa miała swój początek w roku 2007. kiedy to grupa Viacom pozwała Google i YouTube za publikację chronionych prawem autorskich materiałów stanowiących własność spółki. Dokładnie 3 lata później sąd oddalił pozew Viacomu, stwierdzając, iż gigant z Mountain View nie może brać całkowitej odpowiedzialności za treści umieszczane przez internautów na łamach jego serwisu, tym bardziej, że natychmiast usuwa zgłoszone materiały. Amerykański koncern odwołał się od tej decyzji sądu i, co ciekawe, w 2012 roku wygrał rozprawę apelacyjną. Wygląda na to, że była to ostatnia bitwa tej kilkuletniej i wyrównanej wojny.

Znużone batalią firmy podpisały porozumienia oficjalnie kończące ich wzajemny konflikt. Według źródeł serwisu Recode, umowa ma charakter wyłącznie formalny i nie obejmuje żadnych zobowiązań natury finansowej. Wygląda na to, że obydwie strony doszły do wniosku, że dalsze kontynuowanie sporu zwyczajnie już im się nie opłaca.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)