Google Chrome Flags: sekretne funkcje, które ułatwią życie w sieci

Strona głównaGoogle Chrome Flags: sekretne funkcje, które ułatwią życie w sieci
31.05.2016 11:50
Google Chrome Flags: sekretne funkcje, które ułatwią życie w sieci

Dzięki eksperymentalnym ustawieniom przeglądarki Google Chrome sposób w jaki będziecie przeglądać sieć zmieni sie na zawsze

Przeglądarka internetowa Goole Chrome ma ekperymentalne ustawieia zwane "Flags". Okazuje się, że niektóre z nich mogą znacznie ułatwić i przyspieszyć przeglądanie sieci.

Listę sekretnych ustawień najpopularniejszej na świecie przeglądarki internetowej znaleźć można po wpisaniu w pasku adresu formuły: _ CHROME://FLAGS _.
Na początek mamy do przeczytania informacje o tym, że funkcje, z których zamierzamy skorzystać są eksperymentalne i mogą mieć wpływ na działanie przeglądarki, a nawet mogą usunąć zapisane informacje w przeglądarce. Eksperymenty, jak je nazywa Google, mogą również zniknąć lub zostać wyłączone przez programistów Google. Krótko mówiąc –. używajcie ich rozsądnie i póki możecie.

288773191164573843

Oto kilka funkcji, które znacznie ułatwią wam pracę z przeglądarką.

Łatwe wyciszanie zakładki

Lista sekretnych funkcji jest dość pokaźna, aby nie tracić czasu na szukanie właściwych ustawień, wystarczy uruchomić funkcję wyszukiwania na stronie (Windows: Ctrl+F; MAC: „Command”+F) i wpisać w polu: _ Element umożliwiający wyciszanie dźwięku z kart _.

Uruchomienie tej funkcji uaktywni wskaźnik dźwięku na pasku kart. Po jego wciśnięciu, bez konieczności odwiedzania zakładki, wszystkie dźwięki, które są odtwarzane przez daną zakładkę zostają wyciszone. Uruchamia to również dodatkową funkcję w menu kontekstowym - prawy przycisk myszy na pasku kart. Pojawia się polecenie do szybkiego wyciszania wielu wybranych kart.

Funkcja działa na systemie: Mac, Windows, Chrome OS, Linux

Szybsze ładowanie grafiki

W polu wyszukiwania na stronie należy wpisać: _ Liczba wątków rastrowania _.
Później w okienku, gdzie mamy wybraną wartość domyślną, wystarczy przestawić ją na 4. Dzięki zmianie tej wartości, grafiki rastrowe (zdjęcia oraz inne grafiki, które nie są zapisane w formacie wektorów) będą ładowały się znacznie szybciej.

Automatyczne generowanie haseł

Masz kłopot z wymyślaniem nowych haseł do różnych serwisów? Nic prostszego, wystarczy w polu wyszukiwania wpisać formułę: _ Generowanie haseł _. Włączenie tej funkcji pozwala przeglądarce automatycznie wymyślić za nas hasło. Stanie się tak tylko wtedy, gdy Chrome wykryje stronę tworzenia konta.

Należy jednak pamiętać, że ustawienia, do których dostaniemy się po wpisaniu adresu są określane przez Google, jako eksperymentalne. Z czym to się wiąże? Otóż jak piszą specjaliści z Chrome:

_ "Funkcje eksperymentalne mogą w dowolnej chwili ulec zmianie, awarii lub też zostać wycofane. Nie dajemy absolutnie żadnych gwarancji dotyczących tego, co się może stać po włączeniu jednego z tych eksperymentów – równie dobrze może dojść do samozapłonu przeglądarki. Żarty żartami, ale teoretycznie jest możliwe na przykład usunięcie wszystkich Twoich danych przez przeglądarkę lub nieprzewidziane naruszenie Twojego bezpieczeństwa i prywatności. Każdy włączony eksperyment zostanie włączony dla wszystkich użytkowników tej przeglądarki. Prosimy o zachowanie ostrożności." _

Zachęcamy do szukania funkcji, które pomogą wszystkim i przyspieszą działanie przeglądarki Google Chrome. Jeżeli znacie jakieś ciekawe funkcje, zachęcamy do wpisywania ich w komentarzach poniżej tekstu.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)