Google Chrome będzie częścią systemu Android?

Google Chrome będzie częścią systemu Android?
Źródło zdjęć: © IDG

04.09.2008 09:30, aktual.: 05.09.2008 10:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden ze współzałożycieli Google, Sergey Brin twierdzi, iż zaprezentowana ostatnio przeglądarka internetowa Chrome stanie się docelowo częścią systemu operacyjnego Android, przeznaczonego dla smartfonów.

W wywiadzie dla amerykańskiego magazynu CNET, Brin wyraził nadzieję, iż następna wersja mobilnego systemu operacyjnego Google Android przypuszczalnie będzie powiązana z przeglądarką internetową Chrome. Warto podkreślić, że zarówno Chrome, jak i obecnie dostępna w Androidzie przeglądarka internetowa rozwijane są niezależnie. Obie jednak polegają na tym samym oprogramowaniu odpowiedzialnym za interpretację kodu oraz rendering strony WWW ( WebKit ).

Pierwszy smartfon wyposażony w system operacyjny Google Android pojawi się w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w listopadzie i będzie to model firmy HTC. Zdaniem analityków, to czy Google będzie w stanie skutecznie konkurować w tym sektorze rynku zależy głównie od tego, czy przeglądarka internetowa Chrome będzie dostępna również dla innych modeli telefonów komórkowych pracujących pod kontrolą Androida.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)