Google Book Search: książki na stronach WWW

Google Book Search: książki na stronach WWW

Google Book Search: książki na stronach WWW
23.09.2008 19:00, aktualizacja: 24.09.2008 10:08

Google oferuje dodatkowe narzędzia dla usługi Book Search ułatwiające integrację oraz wyświetlanie treści książek na istniejących już stronach WWW. Przedstawiciele firmy mają nadzieję, że dzięki temu dotrą oni z książkami nie tylko do większej liczby czytelników, ale także do wydawców czy sprzedawców.

Implementacja narzędzi na odpowiednich stronach może nieść ze sobą sporo korzyści dla wydawców czy sprzedawców. Użytkownik przeglądający okładki oferowanych książek ma bezpośredni dostęp do ich zawartości (do 20. treści każdej książki). Pozwoli to czytelnikowi na bliższe poznanie zawartości książki i podjęciu decyzji o ewentualnym zakupie.

Obraz

Oprócz tego trwają prace nad zastosowaniem wyszukiwarki i przeglądarki książek w innych dziedzinach życia. Ma ona znaleźć zastosowanie w katalogowaniu zbiorów bibliotek, na stronach autorów i wydawców czy na stronach społecznościowych, które zainteresowane są czytelnictwem i dzieleniem się swoimi opiniami z innymi użytkownikami.

Oczywiście nie są to jedyne możliwe zastosowania narzędzi oferowanych przez Google. Dlatego firma stworzyła zestaw API w otwartym standardzie, aby każdy zainteresowany mógł dostosować je do własnych potrzeb.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)