Google banuje złośliwe dodatki do Chrome

Google banuje złośliwe dodatki do Chrome

Google banuje złośliwe dodatki do Chrome
Źródło zdjęć: © Marcin Wichary / Flickr / CC
21.01.2014 08:27, aktualizacja: 21.01.2014 09:18

Google usunęło dwa rozszerzenia do swojej przeglądarki. Powodem było ich "nieuczciwe" działanie, objawiające się podmianą linków na stronach odwiedzanych przez użytkownika na hiperłącza prowadzące do treści reklamowych...

Obraz
© (fot. chip.pl)

Te dwa rozszerzenia to Add to Feedly i Tweet This Page, które nie zaczynały swojej historii jako złośliwy malware. Co się więc stało?

Twórca rozszerzenia Amit Agarwal opisuje swój przypadek następująco: za coś (rozszerzenie), czego stworzenie zajęło mu godzinę pracy, zaproponowano mu czterocyfrową kwotę w dolarach. Oczywiście, że sprzedał swoje rozszerzenie. Nabywca był jednak jeszcze bardziej ucieszony niż deweloper. W ciągu kilku dni Add to Feedly zostało "uaktualnione", dzięki czemu 30 000 użytkowników rozszerzenia już wkrótce mogło otrzymywać reklamy od niewinnego dodatku do swojej przeglądarki.

Po tym jak całą sprawę nagłośniono na portalach OMG Chrome i Ars Techinca, Google zareagowało błyskawicznie i usunęło oba dodatki ze swojego sklepu z aplikacjami i rozszerzeniami do Google Chrome. Jednak proceder kupowania popularnych dodatków w celu zmiany ich w sprytne narzędzie do rozsyłania spamu na pewno nie skończył się w tym miejscu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)