Godziny dla seniorów. Jeśli się zapomnisz, będzie cię to dużo kosztować

Godziny dla seniorów. Jeśli się zapomnisz, będzie cię to dużo kosztować

Seniorka w masce.
Seniorka w masce.
Źródło zdjęć: © Getty Images | izusek
15.10.2020 11:30

Już od dzisiaj 15 października obowiązują tzw. godziny dla seniorów – w godzinach 10-12 do sklepów zostaną wpuszczeni jedynie klienci po 60. roku życia. Nieprzestrzegający tego rozporządzenia spotkają się z surowymi karami finansowymi.

Przyczyną wprowadzenia godzin dla seniorów jest chęć ograniczenia ich kontaktów z większymi skupiskami ludzi, gdyż osoby po 60. roku życia należą do grupy wysokiego ryzyka ciężkiego przechodzenia COVID-19, które może skutkować nawet śmiercią.

Godziny dla seniorów – kary za wejście do sklepów

Za wejście do sklepu w tych godzinach pomimo zakazu grozi policja, może wystawić mandat w wysokości 500 zł. Jednak to nie wszystko. Także Sanepid może nałożyć karę administracyjną w związku z nieprzestrzeganiem rządowego rozporządzenia, w wysokości od 10 do 30 tys. zł. 

Godziny dla seniorów – w których sklepach obowiązują

Rozporządzenie obowiązuje wszystkie sklepy spożywcze, drogerie, apteki oraz placówki pocztowe. W tej ostatniej dodatkową opcją jest pierwszeństwo obsługi osób starszych w pierwszej godzinie po otwarciu danej placówki. Rozporządzenia nie dotyczy natomiast galerii handlowych. Możemy więc zostać obsłużeni w tych godzinach np. w sklepach odzieżowych, meblowych bądź budowlanych się tam znajdujących.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)