Goclever Chronos Colour - tani smartwach, który może ci się spodobać

Goclever Chronos Colour - tani smartwach, który może ci się spodobać14.01.2015 14:29
Goclever Chronos Colour - tani smartwach, który może ci się spodobać
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Goclever wprowadza na polski rynek drugiego smartwatch’a. Tym razem producent zastosował w nim kolorowy wyświetlacz i nadał mu nazwę Chronos Color. Ze względu na specyfikację techniczną, można go określić mianem młodszego brata Chronosa Eco z wieloma nowymi funkcjami.

Goclever wprowadza na polski rynek drugiego smartwatch’a. Tym razem producent zastosował w nim kolorowy wyświetlacz i nadał mu nazwę Chronos Colour. Ze względu na specyfikację techniczną, można go określić mianem młodszego brata Chronosa Eco z wieloma nowymi funkcjami. Wyróżnikiem jest nie tylko kolorowy, dotykowy wyświetlacz TFT LCD lecz również funkcja błyskawicznego nawiązywania połączeń telefonicznych, z poziomu zegarka, wyświetlanie całej treści e-maili oraz możliwość odbierania i wysyłania wiadomości SMS bez wyjmowania telefonu.

Nowoczesne i eleganckie zarazem wzornictwo czyni nowy smartwatch Goclever propozycją, która powinna zainteresować fanów gadżetów w każdym wieku. Urządzenie posiada dotykowy, kolorowy ekran o przekątnej 1,6 cali i jest wyposażone w przyciski funkcyjne na tarczy zegarka. Pozwalają one na spersonalizowanie SmartWatch’a poprzez zarządzanie powiadomieniami - użytkownik sam decyduje które powiadomienia są dla niego ważne. Goclever Colour różni się od poprzedniego modelu również gabarytami: ze względu na inną baterię, nowy model jest cięższy (60g) i odrobinę grubszy - wymiary koperty to 4,1 x 5,5 x 1,2 cm.

Zegarek współpracuje ze smartfonami pod kontrolą systemu Android. Pobrana ze Sklepu Play aplikacja pozwoli nam na kontrolowanie odtwarzanej muzyki, sterowanie aparatem w telefonie, a dzięki wbudowanemu akcelerometrowi urządzenie może śledzić aktywność użytkownika (zliczać pokonany dystans, kroki, spalone kalorie), czyniąc trening bardziej efektywnym (i efektownym).

288896408390871098
© (fot. Materiały prasowe)

Podstawową funkcją urządzenia pozostaje dostarczanie użytkownikowi w szybki sposób powiadomień ze smartfona znajdującego się w zasięgu 10. - pozwala to na błyskawiczne uzyskanie informacji o nowych połączeniach, SMS-ach, e-mailach, itp. Nową funkcją jest nawiązywanie połączeń telefonicznych poprzez urządzenie, usprawnione dzięki funkcji wybierania głosowego kontaktów z książki telefonicznej w smartfonie. Colour daje użytkownikowi również możliwość tworzenia i odbierania wiadomości tekstowych. Jeśli użytkownik zechce całkowicie wyłączyć powiadomienia, może to zrobić w prosty sposób, zamykając dedykowaną aplikację lub wyłączając w jej menu przesyłanie powiadomień. Wbudowane aplikacje takie jak kalendarz, kalkulator, alarmy czy informacje o pogodzie, mogą znacznie ułatwić życie codzienne.

Goclever Chronos Color jest wodoodporny (skala „30m”. dla zegarków), co oznacza, że nie straszne mu wilgoć, deszcz, czy zachlapanie podczas mycie rąk. Zalecana temperatura pracy to zakres 0-50°C.

Urządzenie współpracuje ze smartfonami różnych producentów, wyposażonymi w systemy Android 4.4.0 lub nowszy. Zegarek komunikuje się z nimi za pośrednictwem protokołu Bluetooth BT 4.0. Dla bezpieczeństwa, urządzenie informuje o zbyt dużym oddaleniu się od sparowanego smartfona. Ze względu na rozbudowane funkcje i kolorowy, dotykowy ekran, bateria w tym urządzeniu ma pojemność 350mAh, co wystarcza na 5 dni normalnego użytkowania lub 2 tygodnie w stanie czuwania.

Sugerowana cena urządzenia – 279 zł.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)