GlideTV Navigator - zastąpi klawiaturę, mysz, touchpada i pilota

GlideTV Navigator - zastąpi klawiaturę, mysz, touchpada i pilota
Źródło zdjęć: © glidetv.com

19.10.2009 19:26, aktual.: 19.10.2009 19:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma GlideTV wprowadziła na rynek ciekawy kontroler, który ma ułatwić obsługę multimediów. Łączy on w sonie funkcjonalność klawiatury, komputerowej myszy, touchpada oraz pilota zdalnego sterowania...

Dawniej komputerem multimedialnym nazywano zestaw, który oprócz podstawowych podzespołów posiadał napęd CD/DVD, kartę dźwiękową, głośniki, mikrofon oraz kamerę cyfrową. Dziś praktycznie każdy nowy komputer osobisty, standardowo wyposażony jest we wszystkie te elementy i bez problemu radzi sobie z obsługą multimediów. Mimo to coraz większą popularnością cieszą się komputery typu Media PC, które po podłączeniu do telewizora pełnią w domu rolę centrum multimedialnej rozrywki.

Media PC powinny zapewniać dostęp do rozmaitych nośników informacji, takich jak nośniki fizyczne czy połączenie z Internetem. Dzięki nim będziemy mogli uzyskać szybki i wygodny dostęp do wszelkich multimediów –. filmów, muzyki, gier, animacji, zdjęć i obrazów, e-prasy, e-booków itd. Większość dostępnych na rynku urządzeń Media PC posiada polot zdalnego sterowania i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows. Niestety przeważnie pozwala on obsługiwać jedynie z podstawowe funkcje multimedialne. Problem pojawia się choćby z nawigacją stron internetowych. Jak zatem wygodnie obsługiwać centrum multimedialne? Firma GlideTV wprowadziła na rynek ciekawy kontroler, który ma ułatwić obsługę multimediów.

GlideTV Navigator łączy ze sobą funkcjonalność klawiatury, komputerowej myszy, touchpada oraz pilota zdalnego sterowania. Urządzenie jest kompatybilne z komputerami PC i MAC oraz konsolą do gier Playstation 3. Współpracuje z Windows Media Center, iTunes, Boxee, Hulu Desktop, SageTV, i innymi. Posiada wbudowaną baterię oraz podstawowe przyciski pozwalające na sterowanie multimediami i rozmaitymi aplikacjami (przyciski kursorów, klawisze Esc, Enter, Back). Całość została zamknięta w stylowej, czarnej obudowie, która podobno jest idealnie dopasowana do kształtu dłoni. Szybkie i wygodne pisanie tekstu ma zapewnić dostęp do wirtualnej, ekranowej klawiatury QWERTY.

W zestawie oprócz kontrolera znajdziemy stację dokującą umożliwiającą naładowanie baterii, bezprzewodowy odbiornik USB oraz kabel USB. Cena GlideTV Navigator wynosi 119 funtów. Urządzenie objęte jest roczną gwarancją producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)