Glance: zamień stary zegarek w smartwatcha

Glance: zamień stary zegarek w smartwatcha
Źródło zdjęć: © materiały prasowe

04.06.2014 17:57, aktual.: 04.06.2014 20:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Moda na smartwache trwa w najlepsze i prawdopodobnie już za kilka lat standardowe czasomierze mogą zostać wyparte przez ich bardziej "inteligentne" wersje. Czy wtedy nasze dotychczasowe zegarki zaczną zalegać w szufladach? Niekoniecznie!

Kanadyjski start-up wpadł na niecodzienny pomysł połączenia tradycyjnego zegarka z nowoczesną technologią. Glance to aluminiowa przystawka z niewielkim wyświetlaczem OLED, którą umieszczamy pod paskiem zwykłego zegarka - dokładnie tak jak jest to pokazane na zdjęciu powyżej. Urządzenie łączy się z naszym smartfonem poprzez Bluetooth 4.0 i spełnia wszystkie podstawowe funkcje inteligentnych zegarków: wyświetla powiadomienia, umożliwia szybkie wysłanie predefiniowanych wiadomości, lokalizuje nasz telefon oraz podaje informacje na temat treningu.

Obraz
© (fot. materiały prasowe)

Ale to jeszcze nie wszystko. Dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu Glance wspiera także obsługę gestów, np. zataczając dłonią koło odrzucimy połączenie bez dotykania smartfona lub będziemy mogli sterować kursorem na ekranie komputera. Urządzenie zadziała z systemami Android (od 4.3 wzwyż), iOS (7 lub wyższym) oraz Windows 7.

Twórcy zbierają fundusze na rozpoczęcie masowej produkcji swojego gadżetu. Za jego najtańszą wersję zapłacimy 7. dol. Jeśli zbiórka przekroczy próg 150 tys.dol., pierwsze egzemplarze trafią do klientów w październiku tego roku.
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Wojskowy kombinezon TALOS zostanie zaprezentowany jeszcze w tym miesiącu!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)