GIMP - kto chce nowego interfejsu?

GIMP - kto chce nowego interfejsu?

GIMP - kto chce nowego interfejsu?
10.10.2007 13:30, aktualizacja: 10.10.2007 14:01

Zwolennicy oprogramowania open source wychwalają często GIMP-a pod niebiosa za jego funkcje i cenę ( darmowy! ). Przeciwnicy narzekają, że interfejs aplikacji jest źle zaprojektowany, co powoduje komplikacje podczas pracy. Wygląda na to, że deweloperzy usłyszeli te utyskiwania...

Jak powiedział portalowi Linux.com Peter Sikking, twórca interfejsu GIMP-a, trwają prace nad nowym wyglądem aplikacji. Już od 2006 roku prowadzona przez niego grupa deweloperów testuje rozmaite modyfikacje w warunkach laboratoryjnych.

Aktualnie programiści skupili się nad linią 2.6.x programu. Nie chcą się jednak odcinać od świata. W sierpniu bieżącego roku - po pytaniu Estebana Barahony, dewelopera GIMP-a - pojawiła się koncepcja otwarcia na pomysły napływające z zewnątrz.

Miesiąc temu, 9 września, Sikking uruchomił specjalny blog, na którym każdy może umieścić swoje wyobrażenia dotyczące zmian w interfejsie aplikacji. Już teraz napłynęła ponad setka propozycji.

Programiści nie obiecują, że wszystkie modyfikacje zostaną wprowadzone, niektóre z nich zresztą nie wyglądają zbyt odkrywczo. Każda propozycja jest jednak oglądana i może wywrzeć wielki wpływ na prace nad wersją 2.6.x GIMP-a.

Warto zajrzeć: GIMP-Brainstorm Blog - http://gimp-brainstorm.blogspot.com/ ( witryna w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)