GigaPan EPIC Pro - automatyczna głowica do panoram

GigaPan EPIC Pro - automatyczna głowica do panoram
17.03.2010 20:00
GigaPan EPIC Pro - automatyczna głowica do panoram
Źródło zdjęć: © IDG.pl

Firma GigaPan zaprezentowała nową automatyczną głowicę pozwalającą na wykonywanie zdjęć panoramicznych - model EPIC Pro.

Automatyczna głowica GigaPan EPIC Pro przeznaczona jest dla osób tworzących zdjęcia panoramiczne. Pozwala na współpracę z cyfrowymi lustrzankami o maksymalnej wadze 4,5 kilograma oraz na wykonanie do 2. zdjęć w jednej pozycji.

288757375618529427
Źródło zdjęć: © (fot. IDG.pl)

Urządzenie, które dysponuje magnezową obudową oraz aluminiowymi ramionami waży (wraz z akumulatorem 430. mAh, który można ładować podczas pracy głowicy) 3600 gramów i zapewnia obrót zamocowanego aparatu o 360 stopni oraz jego pochylenie w zakresie od -60/+90 stopni. Użytkownik może też precyzyjnie ustalić punkt nodalny (środek optyczny obiektywu) oraz ustawić szybkości obrotu, częstotliwość wykonywania zdjęć i współczynnik proporcji.
Warto też wspomnieć o dołączonym oprogramowaniu GigaPan Stitch, które pozwala na łączenie wykonanych ujęć w panoramę oraz możliwości umieszczania swoich prac na stronie GigaPan.com. Ponadto urządzenie można zamocować na standardowych statywach dysponujących mocowaniem 1/4 cala lub 3/8 cala.

GigaPan EPIC Pro trafi do sprzedaży w kwietniu. Niestety szykujące się do jej zakupu osoby będą musiały do tego czasu uzbierać blisko 90. dolarów.
Więcej informacji na stronie producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)