GigaPan EPIC Pro - automatyczna głowica do panoram

GigaPan EPIC Pro - automatyczna głowica do panoram17.03.2010 20:00
GigaPan EPIC Pro - automatyczna głowica do panoram
Źródło zdjęć: © IDG.pl

Firma GigaPan zaprezentowała nową automatyczną głowicę pozwalającą na wykonywanie zdjęć panoramicznych - model EPIC Pro.

Automatyczna głowica GigaPan EPIC Pro przeznaczona jest dla osób tworzących zdjęcia panoramiczne. Pozwala na współpracę z cyfrowymi lustrzankami o maksymalnej wadze 4,5 kilograma oraz na wykonanie do 2. zdjęć w jednej pozycji.

288757375618529427
Źródło zdjęć: © (fot. IDG.pl)

Urządzenie, które dysponuje magnezową obudową oraz aluminiowymi ramionami waży (wraz z akumulatorem 430. mAh, który można ładować podczas pracy głowicy) 3600 gramów i zapewnia obrót zamocowanego aparatu o 360 stopni oraz jego pochylenie w zakresie od -60/+90 stopni. Użytkownik może też precyzyjnie ustalić punkt nodalny (środek optyczny obiektywu) oraz ustawić szybkości obrotu, częstotliwość wykonywania zdjęć i współczynnik proporcji.
Warto też wspomnieć o dołączonym oprogramowaniu GigaPan Stitch, które pozwala na łączenie wykonanych ujęć w panoramę oraz możliwości umieszczania swoich prac na stronie GigaPan.com. Ponadto urządzenie można zamocować na standardowych statywach dysponujących mocowaniem 1/4 cala lub 3/8 cala.

GigaPan EPIC Pro trafi do sprzedaży w kwietniu. Niestety szykujące się do jej zakupu osoby będą musiały do tego czasu uzbierać blisko 90. dolarów.
Więcej informacji na stronie producenta.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)