Gigabyte prezentuje listę "guru overclockerów"

Gigabyte prezentuje listę "guru overclockerów"

Gigabyte prezentuje listę "guru overclockerów"
Źródło zdjęć: © Gigabyte
11.05.2010 12:09, aktualizacja: 11.05.2010 12:26

Gigabyte ma przyjemność zaprezentować finalne wyniki pierwszej edycji zawodów OC Guru is YOU! organizowanych przy współpracy z serwisem HWBOT. W zmaganiach, trwających od 1 do 30 kwietnia brali udział zawodnicy z całego świata, w tym również z Polski.

Na wstępie warto wspomnieć, że rozpoczęcie zmagań było połączone w czasie z premierą najnowsze karty graficznej Gigabyte z serii Super Overclock Series - Gigabyte HD 587. SOC. W trakcie miesięcznych zmagań overclockerzy z całego świata toczyli zażarte boje o palmę pierwszeństwa w dwóch kategoriach: 3DMark Vantage Performance i 3DMark Vantage GPU score. Wraz ze zbliżającym się zakończeniem zawodów można było zaobserwować coraz ostrzejszą rywalizację między poszczególnymi uczestnikami. Rosły zarówno emocje jak i wyniki osiągane w obu konkursowych kategoriach. Finalne rozstrzygnięcie nastąpiło praktycznie na kilka godzin przed końcem pierwszej edycji zawodów. A o wygranej zadecydowały punkty. I tak w kategorii 3DMark Vantage Performance różnica pomiędzy pierwszym a drugim miejscem wynosiła zaledwie 55 punktów. W przypadku 3DMark Vantage GPU score rywalizacja była jeszcze bardziej zaciekła a końcowe wyniki pierwszego i drugiego zawodnika dzieliło tylko 13 punktów (na ponad 25 tys. uzyskanych)!

Top 3 OC Gurus, 3DMark Vantage Performance:
1 miejsce: Szwecja, elmor - 29293 pkt.
2 miejsce: Grecja, Aristidis - 29238 pkt.
3 miejsce: USA, Bodar - 2892. pkt.

*Top 3 OC Gurus, 3DMark Vantage GPU score: *
1 miejsce: Szwecja, elmor - 25996 pkt.
2 miejsce: Grecja, Aristidis - 25983 pkt.
3 miejsce: Tajwan Toppc - 2559. pkt.

Obraz
© (fot. Gigabyte)

Zwycięzcą w obu kategoriach został zawodnik ze Szwecji –. elmor, który jednocześnie otrzyma obie główne nagrody - 1500 USD w gotówce oraz nową kartę graficzną Gigabyte HD 5870 SOC. Ponadto wśród uczestników kwietniowych zmagań w najbliższym czasie zostanie wylosowana nagroda pocieszenia – karta graficzna Gigabyte HD 5750, która wyróżnia się pasywnym systemem chłodzenia. Wyniki losowania zostaną ogłoszone wspólnie przez HWBOT i Gigabyte na stronach konkursowych.

Druga edycja zawodów OC Guru is YOU! - Gigabyte AMD HD 5000 Series OC rozpoczęła się 1 maja i będzie trwać do 31 maja br. W zmaganiach, tak jak i poprzednim razem, udział mogą wziąć zawodnicy z całego świata. Kryterium dopuszczającym do rywalizacji jest korzystanie wyłącznie z płyt głównych Gigabyte AMD oraz kart graficznych z serii Gigabyte HD 5000 (z wyłączeniem modeli z serii HD 5800 i HD 5900).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)