GG apeluje do policji - nie karać kierowców za komórki

GG apeluje do policji - nie karać kierowców za komórki

GG apeluje do policji - nie karać kierowców za komórki
14.05.2009 15:33, aktualizacja: 14.05.2009 23:10

Wirtualnej Polsce udało się dotrzeć do pisma, które skierowała firma GG Network – właściciela Gadu-Gadu – do Komendanta Głównego Policji. Możemy z niego wyczytać, iż Gadu-Gadu apeluje, aby w przyszłym tygodniu policja ulgowo traktowała kierowców, którzy będą rozmawiać przez telefon prowadząc samochód.

W apelu skierowanym do policji możemy przeczytać:

„Codziennie z komunikatora GG korzysta kilka milionów osób (…) nierzadko podczas postoju, będąc w ruchu, przebywając w samochodzie lub rozmawiając przez zestaw głośnomówiący, w wielu miejscach – (…) również za kierownicą. Mobilni kierowcy będą dzięki temu w kontakcie ze znajomymi, jak i jednocześnie podłączeni do Internetu. Rozmawianie bez ograniczeń ma swoje zalety, ale może też spowodować zachowania, których chcielibyśmy wspólnie z Państwem uniknąć w trosce o bezpieczeństwo.”

288773092178999443

Gadu Gadu chce wspólnie z policją przeprowadzić akcję edukacyjną o tym, jak należy korzystać z komórek podczas prowadzenia samochodu.

W dalej części apelu czytamy: „Zwracamy się również do Policji z gorącą prośbą o łagodne traktowanie w najbliższych dniach milionów polskich internautów-kierowców, w sytuacjach kwalifikujących się do karania mandatami za korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy samochodem.”

Co to oznacza? Co ma na celu akcja i apel skierowany do Komendanta Głównego Policji? Gadu-Gadu startuje ze swoją siecią komórkową! Spodziewa się sporego zainteresowania swoją ofertą, która ma integrować ze sobą usługi głosowe, komunikator Gadu-Gadu no i oczywiście dostęp do Internetu. Czekamy na odpowiedź Policji. Czy spółce uda się wyedukować polskich kierowców, a przy okazji nie dostaną oni mandatów? Zobaczymy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (91)