Geneva Motor Show: Rinspeed iChange sterowany przez iPhone'y

Geneva Motor Show: Rinspeed iChange sterowany przez iPhone'y

Geneva Motor Show: Rinspeed iChange sterowany przez iPhone'y
23.02.2009 15:00, aktualizacja: 23.02.2009 15:41

Szwajcarski motoryzacyjny dom projektowy Rinspeed zaprezentuje podczas przyszłotygodniowych targów Geneva Motor Show 2009 pierwszy na świecie luksusowy samochód, który można kontrolować za pomocą iPhone'a marki Apple.

Rinspeed iChange, bo tak nazywa się najnowszy model słynnego Franka Rinderknechta, wyposażony został w dwa iPhone'y, które zastępują wszystkie przyciski pokładowe w aucie. Smartfony marki Apple służą użytkownikom luksusowego auta do uruchamiania silnika, wyłączania go, obsługi kierunkowskazów czy też ustawiania innych funkcji w aucie.

Ciekawy sposób obsługi nie jest jedyną nowością jaką zaoferuje Rinspeed iChange. Już na pierwszy rzut oka widać, że auto należeć będzie to czołówki najciekawszych projektów przedstawionych na targach. Za doskonałe przykłady innowacji posłużyć mogą m.in. zupełnie nowy system ułożenia foteli kierowcy i pasażerów oraz pełne wykorzystanie sportowych możliwości silnika elektrycznego.

Sercem Rinspeed iChange został silnik elektryczny działający na bazie baterii jonowo-litowych. Wiadomo, że dostępne będą dwie wersje auta - jedna do jazdy bardziej dynamicznej i krótszej, druga zaś służąca do pokonywania dłuższych dystansów. Warto przy tym zaznaczyć, że iChange będzie prezentował bardzo ciekawe osiągi. Silnik zbudowany przez Siemensa zaoferuje 150kW i umożliwi autku osiągnięcie 10. km/h w zaledwie 4,2 sekundy. Prędkość maksymalna pojazdu wyniesie 220 km/h.
Z ciekawostek warto dodać, że Rinspeed iChange wyposażony zostanie w system audio marki Harman/Kardon i zaoferuje dwanaście głośników z ośmiokanałowym dźwiękiem. Całość wspomagana będzie sprzętem obsługiwanym przez "lekkie" procesory Intela.

Rinspeed iChange w obiektywie:

Obraz
© (fot. IDG)
Obraz
© (fot. IDG)
Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)