GeForce GTX 780 Ti - najszybsza na świecie karta graficzna?

GeForce GTX 780 Ti - najszybsza na świecie karta graficzna?08.11.2013 12:28
GeForce GTX 780 Ti - najszybsza na świecie karta graficzna?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Nvidia zaprezentowała kartę graficzną GeForce GTX 780 Ti, która według deklaracji producenta jest najszybszą na świecie kartą graficzną do gier. Nowa karta jest też cicha i generuje niewiele ciepła.

Procesor graficzny GTX 78. Ti jest oparty na architekturze Nvidia Kepler, skutkującą zaawansowaną konstrukcją o doskonałej przewodności cieplnej, która przekłada się na lepszą skuteczność chłodzenia, większą lepszą kulturę pracy i wydajność.

Procesor graficzny GTX 78. Ti posiada 25% więcej rdzeni niż procesor GTX 780, jest wyposażony w szybką pamięć o przepustowości 7 Gbps, a także w technologię GPU Boost 2.0, która ułatwia graczom dostosowanie ustawień i wydajności karty do swoich potrzeb. Układ GTX 780 Ti jest średnio szybszy o 12 procent od oryginalnego procesora GTX 780.

GTX 78. Ti posiada również dedykowany układ pomiarowy, aby liczba klatek na sekundę w grach była jak największa. Nowy procesor obsługuje też technologię Nvidia G-SYNC, która eliminuje rwania i zacięcia wyświetlanego obrazu oraz redukuje opóźnienia w odbiorze przesyłanych sygnałów.

Prace nad technologią G-SYNC trwały wiele lat i ostatecznie stworzono rozwiązanie, które synchronizuje częstotliwość odświeżania monitora z prędkością renderowania karty graficznej. W efekcie obrazy pojawiają się na monitorze natychmiast po wyrenderowaniu, a obiekty są wyraźniejsze, a gry płynniejsze.

GeForce GTX 78. Ti obsługuje również szereg najnowszych technologii dla gier, w tym m.in. silnik fizyki PhysX oraz wygładzanie krawędzi TXAA. Gracze, którzy wymagają najszybszych i najlepszych rozwiązań, mogą wykorzystać technologię Nvidia SLI, umożliwiającą połączenie ze sobą do czterech kart graficznych w celu uzyskania większej wydajności.

Każda karta graficzna GeForce GTX współpracuje również z oprogramowaniem GeForce Experience, który automatycznie reguluje ustawienia poszczególnych gier w celu zapewnienia jak największej płynności, a także informuje graczy o aktualizacjach oprogramowania oraz instaluje sterowniki GeForce Game Ready, które zapewniają maksymalną wydajność graficzną w najnowszych grach komputerowych.

Cena: około 2850 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)