GE wprowadza nową ładowarkę do samochodów

GE wprowadza nową ładowarkę do samochodów
Źródło zdjęć: © Genereal Electric

13.08.2010 15:27, aktual.: 13.08.2010 16:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paliwa kopalne powoli wyczerpują się. Naukowcy przekonują, że przyszłością są ekologiczne samochody, przykładowo napędzane energią elektryczną, a dodatkowo, nie zanieczyszczające środowiska. Firma General Electric stworzyła nowoczesną ładowarkę właśnie dla takich samochodów. Bez ich obecności na ulicach naszych miast nie mamy co liczyć na masowe upowszechnienie się elektrycznych samochodów. Stacje benzynowe są co kilka kilometrów, a stacje ładujące akumulatory?

Wattstation jest inteligentną stacją ładowania pojazdów elektrycznych, która zapewnia znacznie krótszy czas ładowania akumulatorów, w porównaniu do obecnie stosowanych rozwiązań. Już od 4 do 8 godzin pracy urządzenia wystarcza, aby naładować akumulator standardowego samochodu elektrycznego, o pojemności 24kWh. Do tej pory czas ładowania takich akumulatorów sięgał nawet 1. godzin.

Obraz
© (fot. General Electric)

Dodatkową zaletą ładowarki jest to, iż urządzenie zezwala na ładowanie pojazdów w zależności od aktualnej sytuacji energetycznej w okolicy jego zainstalowania. Ma to uchronić mieszkańców i firmy przed nadmiernym przeciążeniem sieci energetycznej, przez ładujące się pod ich domami samochody.

Głównym projektantem stacji ładowania jest Yves Behar. Zajmuje się on wzornictwem w produktach przemysłowych. Według Behara, w przyszłości Wattstation będzie także parkometrem, lub nawet informatorem turystycznym. Przy projektowaniu ładowarki Behar brał pod uwagę możliwość nanoszenia na urządzenie elementów graficznych i wzorów pozwalających na wkomponowanie urządzenia jako element miejskiego krajobrazu.

Obraz
© (fot. General Electric)

Według założeń projektantów, urządzenie ma być rozpoznawalne z daleka, stąd futurystyczne kształty i kolorowe diody informujące o stanie urządzenia. Wykonanie ma ułatwiać jego czyszczenie, a jednocześnie obudowa ma być odporna na warunki atmosferyczne. GE planuje rozpocząć montaż urządzeń na skalę masowa już w 201. roku. Cena nie została jeszcze ujawniona, ale jak przekonuje GE, ma być ona niewysoka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)