Gdzie ukryć zwłoki? Siri znajdzie ci najlepsze miejsce...

Gdzie ukryć zwłoki? Siri znajdzie ci najlepsze miejsce...
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

14.08.2014 09:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zastanawialiście się kiedyś gdzie ukryć zwłoki? Nie? W sumie nic dziwnego. Ale gdybyście kiedykolwiek coś takiego rozważali, pamiętajcie o tym, by nie popełniać błędu pewnego Amerykanina, który radził się w tej sprawie Siri.

Pedro Bravo, dwudziestolatek z Florydy, oskarżony jest o to, że porwał i udusił swojego współlokatora, Christiana Aguilara. Do zdarzenia doszło we wrześniu 201. roku po tym, jak mężczyźni pokłócili się z powodu tego, że Aguilar spotykał się z byłą dziewczyną Bravo. Według dowodów zaprezentowanych w tym tygodniu w sądzie, w dniu zniknięcia Aguilara, pomiędzy 23:30 a północą, Bravo dziewięć razy korzystał z funkcji latarki swojego iPhone’a. Pytał też Siri o radę.

Wywiązał się wtedy następujący dialog:

_ -Siri, muszę ukryć swojego współlokatora. -Jakie miejsca cię interesują? Bagna, rezerwuary, odlewnie, wysypiska? _

Wygląda na to, że Bravo nie skorzystał z podpowiedzi podsuniętych mu przez Siri, ponieważ ciało Aguliara zostało ostatecznie znalezione w lesie kilka tygodni później. Ale nie jest to szczególnie istotne, zwłaszcza, że dane lokalizacyjne iPhone’a wskazywały na okolice, w której znaleziono ciało. Według prokuratury pytanie zadane Siri jest ważną poszlaką wskazującą na sprawstwo oskarżonego, który podczas ukrywania ciała posługiwał się funkcją latarki swojego iPhone’a. Według obrońców Bravo pytanie było jedynie niewinnym żartem, ale wygląda na to, że takie tłumaczenie może nie przekonać ławy przysięgłych.

Nie wiadomo co jest gorsze –. fakt, że ktoś naprawdę zapytał Siri o to, gdzie ukryć zwłoki, czy świadomość, że w pamięci naszych gadżetów zapisują się ślady wszystkich naszych działań.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)