Gdzie mieszkają Tusk i Pawlak? Adresy znajdziesz w Sieci

Gdzie mieszkają Tusk i Pawlak? Adresy znajdziesz w Sieci

Gdzie mieszkają Tusk i Pawlak? Adresy znajdziesz w Sieci
05.05.2009 13:44, aktualizacja: 06.05.2009 14:14

Gdzie mieszkają premier Donald Tusk, wicepremier Waldemar Pawlak, minister sportu i liderzy opozycji? Jakie mają numery PESEL? Takich informacji nie trzeba wykradać z baz danych. Wystarczy wejść na stronę Państwowej Komisji Wyborczej. Politycy mówią, że to skandal i domagają się natychmiastowego usunięcia tych informacji - pisze "Dziennik".

PKW od lat zamieszcza na stronach internetowych sprawozdania finansowe partii. Od 200. r. wszystkie dane personalne są ukrywane. Jednak w sprawozdaniach sprzed 2008 r. oprócz wiedzy o pieniądzach, można znaleźć także szczegółowe dane dotyczące polityków: domowe adresy i numery PESEL osób podpisanych pod sprawozdaniami. Wśród nich są politycy wszystkich niemal partii: z PO Donald Tusk i Mirosław Drzewiecki; z PSL m.in. Waldemar Pawlak i Stanisław Żelichowski. Dostało się też opozycji - na stronie poznać można dane Joachima Brudzińskiego (PiS) i liderów SLD Grzegorza Napieralskiego i Wojciecha Olejniczaka.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Sami politycy, których dane znalazły się na stronie, są zbulwersowani i domagają się natychmiastowej reakcji PKW oraz utajnienia informacji.

Zdaniem byłego rzecznika praw obywatelskich i prawnika - prof. Andrzeja Zolla, ujawnienie takich danych naraża polityków i ich rodziny na niebezpieczeństwo i nękanie. Z kolei poseł Ryszard Kalisz (SLD) uważa, że została złamana ustawa o ochronie danych osobowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (109)