Gdzie jest burza? IMGW ostrzega - sprawdź radar burzowy online

Gdzie jest burza? IMGW ostrzega - sprawdź radar burzowy online

Gdzie jest burza? IMGW ostrzega - sprawdź radar burzowy online
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Łukasz Ogrodowczyk
22.08.2019 15:15, aktualizacja: 22.08.2019 15:25

Dzisiaj w dużej części kraju mogą pojawić się silne burze, a nawet dość do gradobicia. Zastanawiacie się, gdzie jest burza? Radar burzowy online pozwoli przygotować się na zagrożenie. Zobacz, gdzie może wystąpić ulewa w najbliższych dniach.

Jeszcze dzisiaj burze mogą wystąpić na terenie środkowej, północnej i południowej Polski. Jak ostrzega IMGW burze będą szczególnie intensywne w pasie centralnym od Śląska i Małopolski po wschodnie Pomorze oraz na zachodzie kraju. Miejscami może dość do gradobicia, a nawet jeśli burza nie nadejdzie, to wciąż trzeba liczyć się z możliwością wystąpienia silnych opadów deszczu.

Noc w większości zapowiada się spokojnie. Burze mogą wystąpić miejscami na północy i południu Polski. Jutro słonecznie - opady mogą mieć miejsce jedynie na północnym-wschodzie naszego kraju. Weekend zapowiada się słonecznie i upalnie, ale burze mogą wystąpić znów w poniedziałek.

Radar burzowy online

IMGW ostrzega, że intensywne burze i grad mogą zagrażać zdrowiu i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Dlatego jeśli planujecie dłuższy pobyt na świeżym powietrzu, warto wcześniej sprawdzić prognozę pogody. Najlepszym sposobem na dowiedzenie się gdzie jest lub będzie w najbliższym czasie burza są monitory burz online.

Zawsze pod ręką warto mieć aplikację do śledzenia i monitorowania zjawisk atmosferycznych. Innym sposobem jest odwiedzanie serwisów pogodowych oraz monitorów burzowych online. Na mapach satelitarnych widać przemieszczające się chmury burzowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)