Gdzie jest burza, a gdzie niebezpieczne upały? IMGW ostrzega

Gdzie jest burza, a gdzie niebezpieczne upały? IMGW ostrzega

Gdzie jest burza, a gdzie niebezpieczne upały? IMGW ostrzega
Źródło zdjęć: © Fotolia
01.07.2019 08:22

IMGW ostrzega przed pogodą, która może zagrozić naszemu zdrowiu. Niebezpieczna fala upałów trwa w części Polski, ale również burze mogą być zagrożeniem w najbliższych dniach. Sprawdźcie, gdzie można spodziewać się opadów i jak radzić sobie z niesłabnącymi upałami.

IMGW ostrzega dzisiaj przede wszystkim przed upałami, które otrzymały 2. stopniem zagrożenia. Oznaczenie to mówi, że temperatura będzie na tyle wysoka, że zagrażać będzie naszemu zdrowiu i codziennemu funkcjonowaniu. IMGW zaleca śledzenie komunikatów pogodowych. Przeczytajcie również, co należy pić podczas upałów, aby odpowiednio zadbać o nawodnienie organizmu.

Dzisiaj na najwyższe temperatury będą narzekać przede wszystkim mieszkańcy województw: Dolnośląskiego, Łódzkiego, Mazowieckiego, Lubelskiego, Świętokrzyskiego, Śląskiego, Małopolskiego, Opolskiego i Podkarpackiego. Temperatura maksymalna: nad morzem od 19°C do 23°C, w północnej połowie kraju od 24°C do 28°C, a na południu kraju od 30°C do 34°C.

Gdzie jest burza?

Najnowsze komunikaty IMGW wspominają również o burzach, które mogą dotknąć przede wszystkim południe i wschód kraju. Możliwe jest również gradobicie w tych rejonach. Na terenie całego kraju popołudniu i wieczorem mogą wystąpić przelotne opady. Najsilniejsze opady wystąpią w województwie Dolnośląskim, Śląskim i Małopolskim ale IMGW wspomina również o zagrożeniu 1. stopnia na całym południu Polski. Spodziewać się należy również silnych porywów wiatru - do około 110 km/h.

Obraz
© Materiały prasowe

Aby być na bieżąco z prognozą pogody i szybko znaleźć odpowiedź, na pytanie gdzie jest burza, zachęcamy was do śledzenia radaru burz online.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)