Gdańsk: 25-latka sprzedawała nielegalnie skopiowane filmy

Gdańsk: 25‑latka sprzedawała nielegalnie skopiowane filmy

Gdańsk: 25-latka sprzedawała nielegalnie skopiowane filmy
31.10.2009 22:00, aktualizacja: 02.11.2009 09:51

Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu 25-letniej gdańszczanki kilkaset płyt z nielegalnymi kopiami utworów multimedialnych oraz programów komputerowych.

Jak ustalili pracujący nad sprawą funkcjonariusze 25-letnia mieszkanka Gdańska sprzedawała za pośrednictwem Internetu nielegalnie skopiowane na płytach DVD filmy. Ich cena, w zależności od tytułu, wynosiła od 1. do 15 zł.

Obraz

W trakcie przeszukania jej mieszkania, policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zabezpieczyli dysk twardy komputera oraz 43. sztuki płyt CD/DVD, które poza filmami zawierały również nielegalnie skopiowane utwory muzyczne i programy komputerowe o wartości około 30 tys. zł.
Na stronie KGP czytamy:

_ "Za niezgodne z prawem rozpowszechnianie filmów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli jest to stałym źródłem dochodu sprawcy sankcja wzrasta do lat 3. Natomiast za uzyskanie cudzego programu komputerowego bez zgody osoby uprawnionej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara pozbawienia wolności do lat 5." _

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)