Garść statystyk o polskich Internautach

Garść statystyk o polskich Internautach
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

10.02.2009 16:17, aktual.: 10.02.2009 16:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

56% Polaków korzysta z Internetu, co oznacza, że w Polsce jest obecnie 16,7 mln internautów w wieku 15-75 lat, z których ponad 80% wchodzi do sieci kilka razy w tygodniu lub codziennie - wynika z badania Instytutu GfK Polonia.

Ponad połowę badanej populacji (57%) stanowią osoby w wieku 15-45 lat. W tej grupie prawie 80% deklaruje korzystanie z sieci. Spośród nich aż 84% robi to przynajmniej kilka razy w tygodniu.

Wyniki badania pokazują, że w domu z Internetu korzysta już połowa ankietowanych, niemal co trzecia osoba korzysta z niego również w pracy, szkole lub na uczelni (28%), a 13% - w innych miejscach, takich jak kawiarenki, u znajomych, rodziny itp.

Prawie 70% ankietowanych używa Internetu do wyszukiwania informacji potrzebnych do pracy. Taka sama grupa korzysta z komunikatorów internetowych, najchętniej z Gadu-gadu (92% spośród wszystkich użytkowników komunikatorów) oraz ze Skype (67%) Dla ponad połowy respondentów Internet jest źródłem rozrywki, plotek i ciekawostek (65%). Prawie połowa (46%) przez Internet korzysta z usług finansowo-bankowych.

Coraz częściej Polacy decydują się na zakupy na aukcjach internetowych - w ten sposób zaopatruje się już 28% osób. Najczęściej internauci kupują w sieci książki i muzykę (19%), sprzęt komputerowy (16%) oraz sprzęt RTV (15%). Najrzadziej w sieci kupowane są artykuły żywnościowe - zaledwie 2%. Nieczęsto też kupowane są leki i chemia gospodarcza (po 4%).

Badanie GfK Net Index realizowane jest co miesiąc na próbie 950 osób. Dotyczy zachowań Polaków, związanych z korzystaniem z Internetu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)