Garmin stworzył autonomiczny system lądowania dla samolotów [Zobacz wideo]

Garmin stworzył autonomiczny system lądowania dla samolotów [Zobacz wideo]

Garmin stworzył autonomiczny system lądowania dla samolotów [Zobacz wideo]
Źródło zdjęć: © Youtube.com
05.11.2019 14:02

Firma Garmin opracowała w pełni autonomiczny system nawigacyjny, który umożliwi samolotom lądowanie bez pomocy pilota. Czy rozwiązanie się sprawdzi? Czas pokaże. Jeśli tak, to z pewnością przyczyni się do rewolucji w lotnictwie.

Garmin Autoland to system nawigacyjny, który został zaprojektowany specjalnie pod kątem maszyn latających. Rozwiązanie pomaga pilotowi w wyznaczaniu kursów, a także posiada niezwykle przydatną opcję automatycznego lądowania. Aby z niej skorzystać, wystarczy użyć jednego przycisku.

Obraz
© Youtube.com

System stworzony przez Garmin - znanego producenta urządzeń GPS, z pewnością przyda się każdemu pilotowi. W przypadku, kiedy nie będzie on w stanie własnoręcznie wylądować, w uziemieniu samolotu pomoże mu Garmin Autoland, przejmując całkowitą kontrolę nad maszyną. W tym celu weźmie pod uwagę warunki pogodowe, ilość dostępnego paliwa, a także długość i rodzaj powierzchni najbliższego lotniska.

Ponadto system potrafi omijać wszystkie napotykane na bieżąco przeszkody oraz sam skomunikować się z kontrolą ruchu lotniczego, aby poprosić o przygotowanie pasa startowego do awaryjnego lądowania.

Działanie Garmin Autoland możemy zobaczyć na poniższym wideo.

System robi wrażenie i już teraz określany jest przez wielu specjalistów, jako przyszłość lotnictwa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)