Garmin powiększa rodzinę GPS dla biegaczy

Garmin zaprezentował dwa nowe modele zegarków Forerunner z odbiornikiem GPS, zaprojektowanych z myślą o każdym poziomie treningu i doświadczenia. Forerunner 410 i Forerunner 210 uzupełniają grupę produktów Forerunner, w której znalazł się już prosty w obsłudze Forerunner 110 i przeznaczony do wielu dyscyplin sportowych Forerunner 310 XT

Garmin powiększa rodzinę GPS dla biegaczy
Źródło zdjęć: © Garmin

Forerunner 410

W modelu Forerunner 41. zastosowano nową, udoskonaloną dotykową obudowę, wysokiej klasy monitor pracy serca z miękkim paskiem, a także nowe funkcje oprogramowania. Jest to model ewolucyjny, dla którego punktem wyjścia był Forerunner 405.

Obraz
© Garmin Forerunner 410 (fot. Garmin)

Dotykowa obudowa, w jaką wyposażony został Forerunner 41. pozwala szybko przewijać zawartość menu i wybierać funkcje podczas biegu, a jej funkcjonalność jest niezależna od warunków pogodowych. Urządzenie ostrzega biegaczy przed przełączeniem się w tryb oszczędzania energii, a gdy planowana jest dłuższa przerwa w treningach można ręcznie odciąć zasilanie Forerunnera.

Po zakończonym treningu Forerunner 41. bezprzewodowo przesyła zarejestrowane podczas biegu dane do znajdującego się w jego zasięgu komputera. Dzięki temu użytkownicy zyskują możliwość prowadzenia własnego dziennika treningowego i analizowania swoich postępów oraz przekazywania danych do internetowej społeczności Garmin Connect. Urządzenie pracuje z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej ANT+ oraz modułu USB, znajdującego się w zestawie, co pozwala uniknąć ręcznego wprowadzania, czy przepisywania danych.

Forerunner 41. pozwala dopasować do potrzeb użytkownika maksymalnie trzy definiowane układy ekranów zawierających ponad 30 różnych typów danych. Użytkownik decyduje, ile pól danych powinno znaleźć się na każdym ekranie - jedno duże, bądź dwa lub trzy mniejsze. Aby uzyskać dostęp do jak największej liczby informacji podczas biegu, można skonfigurować strony treningowe tak, aby wyświetlały i automatycznie przewijały dane, które interesują użytkownika, a następnie przed startem zablokować przyciski obudowy.

Po uprzednim zdefiniowaniu planu treningu zarówno Forerunner 21. jak i 410 będą w trakcie biegu pełnić funkcję trenera, pokazując szczegółowe informacje i ćwiczenia.

Forerunner 210

Nowy Forerunner 210. równie prosty w obsłudze jak popularny Forerunner 110, jest idealny dla biegaczy, którzy chcą na bieżąco monitorować parametry swojego treningu. Urządzenie prezentuje w czasie rzeczywistym takie dane, jak tempo, odległość i czas, wykorzystując w tym celu czuły odbiornik GPS z technologią Garmin HotFix, która pomaga szybko zlokalizować i podtrzymać odbiór sygnału satelitarnego. Biegacze szukający sposobów na urozmaicenie treningów mogą z pomocą Forerunnera 210 tworzyć własne sesje interwałowe oraz kontrolować tempo każdego interwału. Można również ustawić alarmy, które będą informować, gdy wyniki przekraczają założone cele lub są od nich niższe. Jeżeli Forerunner 210 jest używany jednocześnie z niezwykle lekkim licznikiem kroków Garmin, użytkownik ma możliwość późniejszego sprawdzenia kadencji biegu lub liczby kroków na minutę, po wczytaniu danych do serwisu Garmin Connect.

Obraz
© Garmin Forerunner 210 (fot. Garmin)

Wytrzymując do 8 godzin w trybie GPS/treningu i do trzech tygodni w trybie oszczędzania energii, Forerunner może służyć jako zegarek do codziennego użytku, nawet jeżeli danego dnia nie trenujemy. Aby oszczędzić czas, można jednocześnie doładować akumulator i przesłać dane z treningu do serwisu Garmin Connect, korzystając z prostego w obsłudze złącza USB, służącego także do wczytywania darmowych aktualizacji oprogramowania.

W zestawach z zegarkami Forerunner 41. i Forerunner 210 oferowany jest monitor pracy serca z miękkim paskiem, pozwalającym na możliwie najwygodniejsze dopasowanie. Obydwa zegarki oferują pięć stref pulsu, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Forerunner 410 i Forerunner 210 pozwalają obliczyć spalanie kalorii na podstawie pulsu, aby uzyskać dokładniejsze wyniki.

Zapisywanie, udostępnianie i analizowanie danych w serwisie Garmin Connect

Obydwa modele zapisują i wyświetlają dane o setkach godzin treningu. Dlatego użytkownicy mogą zobaczyć sumaryczne wyniki nawet wówczas, gdy nie od razu mieli szansę przesłać je do Garmin Connect. Jednak po uruchomieniu Garmin Connect (http://garminconnect.com), wystarczy chwila, aby łatwo wprowadzić swoje treningi do dziennika, śledzić sumaryczne osiągi, ustalać cele, udostępniać treningi przyjaciołom i rodzinie, a także uczestniczyć w życiu internetowej społeczności fitness. Garmin Connect pokazuje takie parametry jak czas, odległość, szybkość, wysokość i puls. Informacje te są pokazywane na wykresach, ilustracjach, w raportach, a także na wielu różnych mapach w widoku ulicy, fotograficznym, topograficznym, na mapie wysokości, a także w popularnej aplikacji Google Earth.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (9)