Garmin Forerunner 910XT - wsparcie dla sportowców

Garmin Forerunner 910XT - wsparcie dla sportowców

Garmin Forerunner 910XT - wsparcie dla sportowców
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.10.2011 12:09, aktualizacja: 05.10.2011 12:22

Garmin zaprezentował właśnie Forerunner 910XT - wielofunkcyjne urządzenie GPS dla osób aktywnie uprawiających wiele dyscyplin sportowych. Forerunner 910XT pozwala na dostęp do szczegółowych informacji odnośnie przepłyniętego dystansu, prędkości/tempa, wysokości czy wartości tętna podczas biegania lub jazdy na rowerze.

Urządzenie, mimo niewielkich gabarytów, wyposażone jest m.in. w barometryczny wysokościomierz i czytelny wyświetlacz. Wbudowana bateria ma według deklaracji producenta zapewnić do 2. godzin pracy.

Miernik pływacki
Garmin Forerunner 910XT przystosowany jest do pracy zarówno na basenach jak i akwenach otwartych. Urządzenie jest wodoodporne do głębokości 5. metrów i jest w stanie dokonać dokładnych pomiarów przepłyniętego dystansu, efektywności oraz tempa pływania.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Dodatkowo, 910XT umożliwia wyliczenie punktacji SWOLF - czasu przepłynięcia pojedynczej długości basenu oraz cykli ruchów wykonanych rękoma na tym dystansie. Im niższy wynik SWOLF, tym lepsza efektywność pływania. Na otwartych zbiornikach wodnych urządzenie oferuje funkcje rejestrowania przepłyniętej trasy, co pozwala później na dokładne prześledzenie naszych dokonań za pomocą mapy w serwisie Garmin Connect. Wytrzymała konstrukcja oraz łatwa obsługa sprawiają, że Forerunner 910XT możemy wykorzystać także w wielu innych sportach wodnych, takich jak wioślarstwo, kajaki czy windsurfing.

Także na rower
Naciśnięcie jednego przycisku pozwala na płynne przełączenie zegarka z trybu pływackiego na rowerowy, co zostaje również odnotowane w specjalnym logu. Rozwiązanie takie umożliwia dokładną analizę poszczególnych etapów danej trasy.

Monitorowanie efektywności treningu
Garmin Forerunner 910XT umożliwia zaprogramowanie alarmów dźwiękowych i wibracyjnych, które będą powiadamiały o przyśpieszonym pulsie, zwiększonym tempie czy przebytym, określonym dystansie. Ponadto funkcja efektywności treningu, wykorzystująca monitor pracy serca, pozwala na przeanalizowanie obciążenia organizmu w trakcie wysiłku. Forerunner po wprowadzeniu odpowiednich danych przez użytkownika gwarantuje śledzenie efektywności danej sesji rowerowej lub biegowej.

Virtual Racer
Urządzenie wyposażono także w funkcję motywującą do poprawy własnych osiągów –. Virtual Racer. Pozwala ona na porównywanie i analizowanie własnych wyników na przestrzeni czasu. Ponadto możemy rywalizować z innymi użytkownikami, którzy dane na temat swoich treningów i tras biegowych udostępnili w serwisie społecznościom Garmin Connect.

Bezprzewodowa komunikacja
Forerunner 910XT umożliwia bezprzewodową wymianę danych i synchronizację z miernikami mocy, monitorami pracy serca i innymi urządzeniami zapewniającymi wsparcie dla technologii ANT+. Forerunner 910XT będzie również w pełni kompatybilny z miernikiem mocy dla rowerzystów Garmin Vector.

Zgodnie z przyjętymi planami Forerunner 910XT ma trafić do sprzedaży w Polsce w połowie listopada 2011 w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 399 euro, czyli około 1750 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)