Galeria: najciekawsze akcesoria fotograficzne

Galeria: najciekawsze akcesoria fotograficzne

Galeria: najciekawsze akcesoria fotograficzne
Źródło zdjęć: © PC World
28.01.2010 17:30, aktualizacja: 29.01.2010 15:40

Dzięki przystępnym cenom sprzętu fotograficznego oraz prostocie jego obsługi nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby robić dobre zdjęcia. Producenci aparatów i akcesoriów fotograficznych przygotowują swoje oferty uwzględniając potrzeby zarówno zawodowców jak i amatorów chcących uwiecznić swoje podróże czy rodzinne uroczystości. Często jednak zwykła "cyfrówka" nie wystarcza. Gdy zamierzamy fotografować w trudnych warunkach i kiepskim oświetleniu może się okazać, że nie obejdzie się bez akcesoriów takich jak dodatkowe oświetlenie czy statywy. Zapraszamy do obejrzenia galerii najciekawszych gadżetów fotograficznych, które znacząco poprawią jakość waszych zdjęć.

*Dzięki przystępnym cenom sprzętu fotograficznego oraz prostocie jego obsługi nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby robić dobre zdjęcia. Producenci aparatów i akcesoriów fotograficznych przygotowują swoje oferty uwzględniając potrzeby zarówno zawodowców jak i amatorów chcących uwiecznić swoje podróże czy rodzinne uroczystości. * Często jednak zwykła "cyfrówka" nie wystarcza. Gdy zamierzamy fotografować w trudnych warunkach i kiepskim oświetleniu może się okazać, że nie obejdzie się bez akcesoriów takich jak dodatkowe oświetlenie czy statywy. Zapraszamy do obejrzenia galerii najciekawszych gadżetów fotograficznych, które znacząco poprawią jakość waszych zdjęć.

Obraz
© (fot. IDG)

Większość dostępnych obecnie aparatów cyfrowych ma wbudowany stabilizator obrazu. Zapewnia nam on dodatkowy komfort podczas robienia zdjęć i koryguje drgania ręki. Często jednak przyda nam się dodatkowa stabilizacja w postaci statywu. Gdy chcemy wykonać estetyczny portret rodzinny lub precyzyjne sfotografować zjawiska przyrody statyw okaże się być niezastąpiony. Tripody Gorillapod są ciekawą propozycją dla tych wszystkich, którzy oprócz stabilnych zdjęć cenią również nietypowy design akcesoriów. Ceny takich statywów kształtują się w okolicach 7. złotych.
Wszyscy amatorzy nurkowania z pewnością nie raz żałowali, że nie mają przy sobie wodoodpornego aparatu fotograficznego, dzięki któremu mogliby utrwalić piękno podwodnego świata. Niestety profesjonalny sprzęt do fotografowania pod wodą jest dosyć drogi. Rozwiązaniem może być wodoodporna obudowa, w której możemy zamontować naszą "cyfrówkę". Zaprezentowana na zdjęciu obudowa Canona idealnie nadaje się do wykonywania amatorskich zdjęć pod wodą. W zależności od posiadanego przez nas modelu aparatu producent przygotował różne rodzaje obudów różniących się między sobą cenowo.

Czasami fotografie niektórych obiektów najlepiej wykonywać jest w dobrze oświetlonym studiu fotograficznym. Nie każdy jednak dysponuje własnym pomieszczeniem tego typu a wynajęcie takiego nie jest tanie. W przypadku fotografowania niewielkich przedmiotów idealnym rozwiązaniem jest małe domowe studio z tłem, namiotem bezcieniowym oraz zestawem oświetlenia. Nie jest to duży wydatek a efekty powinny zadowolić nawet wymagających fotografów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)