Galeria: 10 zegarków przyszłości

Galeria: 10 zegarków przyszłości
Źródło zdjęć: © PC World

06.04.2010 11:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwszy zegarek naręczny skonstruowano w XIX wieku. Od tego czasu projektanci czasomierzy prześcigają się w pomysłach i budują coraz to ciekawsze urządzenia. Zebraliśmy dla was projekty zegarków, które już niedługo mogą znaleźć się na waszych nadgarstkach. Zapraszamy do obejrzenia galerii 10 zegarków przyszłości.

Wśród projektantów zegarków są tacy, którzy większą uwagę zwracają na bogactwo funkcji i praktyczne zastosowanie zegarka. Inni natomiast bardziej skupiają się na wyglądzie i oryginalnych zdobieniach. Przeglądając przygotowaną przez nas galerię można śmiało stwierdzić, że projekty zegarków przyszłości łączą w sobie mnóstwo niespotykanych dotąd funkcji z ciekawym wyglądem.

Obraz
© (fot. PC World)

Lv Zhongfang przy projektowaniu Tiwe wykorzystał ruch ręki, który wykonujemy w momencie, gdy chcemy wysunąć zegarek spod rękawa. Potrząsając ramieniem wprawiamy w ruch punkty na ekranie OLED stanowiącym tarczę zegarka. Kropki przemieszczają się i w rezultacie formują kształt przypominający tarczę tradycyjnego czasomierza z której można odczytać godzinę. Po ponownym potrząśnięciu punkty znowu rozsypują się po całym wyświetlaczu.

Projektant tego zegarka postawił sobie trudne zadanie. Oprócz standardowego pokazywania czasu, urządzenie miało być także funkcjonalnym odtwarzaczem muzyki. A do tego miało przyciągać uwagę swoim wyglądem. Mac Funamizu zaprojektował więc Future Mobile Music - zegarek składający się z elastycznego, przezroczystego wyświetlacza oraz bezprzewodowych słuchawek. Niestety urządzenie nie może trafić do produkcji dopóki inżynierowie nie wpadną na pomysł jak zmieścić całą potrzebą elektronikę pod powierzchnią cienkiej, przezroczystej płytki.

Aby obejrzeć więcej ciekawych projektów zapraszamy do galerii 10 zegarków przyszłości.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)