Galaxy S II ze wsparciem dla MHL

Galaxy S II ze wsparciem dla MHL

09.03.2011 07:22, aktual.: 09.03.2011 10:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung Galaxy S II to pierwszy telefon wspierający nowy standard złącza MHL (z ang. Mobile High-Definition video Link). Do podłączenia telefonu do telewizora wystarczy gniazdo microUSB, a podczas oglądania multimediów telefon będzie ładowany przez telewizor

Standard MHL został zaprezentowany w 200. roku i promowany jest przez konsorcjum do którego nalezą Nokia, Samsung, Toshiba, Sony i Silicon Image. Trwają obecnie testy jednego tabletu oraz kilku telewizorów i kamkorderów zgodnych z tą technologią.

Obraz
© (fot. Samsung)

Galaxy S II to pierwszy telefon zgodny z MHL. Wyjściem HD/FullHD jest w nim zamiast złącza HDMI standardowe złącze microUSB. Telefon podłączony może być z jego pomocą do dowolnego wejścia HDMI. Jeśli zaś trafimy na telewizor zgodny z MHL, to bez żadnych przejściówek nasz telefon przy okazji naładuje sobie baterię w czasie seansu.

Standard zakłada komunikację zwrotną z podłączonym do telewizora urządzeniem. Dzięki temu zyskujemy kontrolę nad telefonem czy kamerą i możemy je zdalnie obsługiwać za pomocą pilota do telewizora.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)