Galaktyczna rzeczywistość w sercu Warszawy - kampania ambientowa Samsung i x-kom

Galaktyczna rzeczywistość w sercu Warszawy - kampania ambientowa Samsung i x-kom05.05.2017 15:13
Galaktyczna rzeczywistość w sercu Warszawy - kampania ambientowa Samsung i x-kom
Źródło zdjęć: © Artykuł sponsorowany

Uratowanie statku kosmicznego przed katastrofą – tego niecodziennego zadania podjęli się mieszkańcy Warszawy, którzy wzięli udział w kampanii ambientowej zorganizowanej przez Samsung i x-kom w ramach premiery smartfonów Galaxy S8. Przed Pałacem Kultury i Nauki powstała strefa, w której fani nowych technologii mobilnych mogli doświadczyć, jak zaciera się granica pomiędzy wirtualnym światem i rzeczywistością.

Po światowej premierze najnowszych flagowców Samsung, przyszedł czas na niestandardową odsłonę smartfonów nad Wisłą. Na Placu Defilad, w piątek 21 kwietnia powstało specjalne studio, w którym mieszkańcy stolicy, jako jedni z pierwszych, mogli zapoznać się z nowym modelem Galaxy S8.

„Zanurz się w wirtualnej rzeczywistości” to kampania promująca możliwości Samsung Galaxy S8 w połączeniu z technologią VR. Poprzez dostarczenie niecodziennych wrażeń działania ambientowe miały wyrazić to, co kluczowe dla nowych smartfonów Samsung – wolność dla kreatywności, przestrzeni, możliwości i wyobraźni.

W ramach kampanii, przed Pałacem Kultury i Nauki, powstała strefa o powierzchni 30 m2. Odpowiednio przygotowane pomieszczenie zostało podzielone na dwie części: „cześć oficjalną”, do której wchodzili uczestnicy wydarzenia, składającej się jedynie ze standu ze słuchawkami i okularami VR oraz „część ambientową”. To miejsce było ujawniane w trakcie wydarzenia i było odzwierciedleniem wnętrza statku kosmicznego, który pojawiał się jako ostatni obraz w okularach uczestnika. Do jego zaaranżowania wykorzystano specjalne tworzywo, z którego powstał kokpit i ściany statku, 5 telewizorów Samsung oraz fotele imitujące te, z których korzystają astronauci.

Osoby, które odwiedziły strefę Samsung i x-kom wchodziły do pustego pomieszczenia, w którym otrzymywały zestaw, dzięki któremu wyruszały w podróż po orbicie naszej planety. Sferyczny obraz 360° z kosmosu pozwolił na podróż statkiem kosmicznym w bezkresną przestrzeń w ciągu kilku sekund. W ostatnich chwilach podróży dochodziło do awarii statku kosmicznego – w tym momencie otwierana była druga część pomieszczenia, która była dokładnym odwzorowaniem tego, co można było zobaczyć w okularach VR. Kluczowym elementem ambientu był moment, w którym członkowie załogi zdejmowali uczestnikom gogle, dzięki czemu mogli oni doświadczyć, jak zaciera się granica pomiędzy wirtualnym światem i rzeczywistością. Odpowiednio przygotowani aktorzy i aktorki, którzy wcielając się w rolę załogi i kosmitów aranżowali scenę, w której na uratowanie statku przed katastrofą zostały już tylko sekundy. Zadaniem osób, które wzięły udział w ambiencie było wpisanie odpowiedniego kodu, który odblokowywał Samsung Galaxy S8 i tym samym ratował wszystkich przed tragedią.

Podjęte przez Samsung i x-kom działania pozwoliły przekroczyć dotychczasowe ograniczenia wyznaczone przez tradycyjne smartfony. Uwalniając przestrzeń i wyobraźnię warszawiaków, organizatorzy na nowo zdefiniowali wrażenia z użytkowania telefonu. Dodatkowo kilkadziesiąt osób, które odwiedziły specjalne studio zlokalizowane w sercu stolicy miało szansę nie tylko przekonać się o najnowszych funkcjach Samsung Galaxy S8, ale także otrzymać prezenty-niespodzianki. Dla najlepszych astronautów przygotowano smartfony Samsung Galaxy S8+ oraz karty pamięci Samsung micro SDXC Pro Plus 64 GB.

Samsung Galaxy S8 i S8+

Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ czerpią to, co najlepsze, z eleganckiego wzornictwa urządzeń Samsung. Oba smartfony zostały wyposażone w ekran Infinity: odpowiednio w wersjach 5,8 cala oraz 6,2 cala. Ich przedni panel niemalże w całości pokrywa gładka powierzchna, bez fizycznych przycisków i ostrych kątów. Kompaktowa obudowa pozwala na wygodną obsługę smartfonu jedną ręką, zaś powłoka Corning® Gorilla® Glass 5 z przodu i z tyłu zapewnia trwałość i wysokiej jakości wykończenie całej konstrukcji.

Oprócz innowacyjnego wzornictwa firma Samsung sięgnęła po najnowsze rozwiązania technologiczne:

  • Aparat wysokiej klasy: Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ zostały wyposażone w dwa aparaty: przedni o rozdzielczości 8 MP i ogniskowej F1.7 z inteligentnym autofokusem, a także tylny – z matrycą 12 MP F1.7 Dual Pixel. Oba aparaty zapewniają doskonałą jakość fotografii nawet przy słabym oświetleniu i pozwalają na precyzyjne przybliżanie czy zwiększanie ostrości. Mają również usprawnione przetwarzanie obrazów.
  • Wydajny procesor: Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ wyróżniają się swoimi parametrami. W obu urządzeniach wykorzystano pierwszy w branży procesor wykonany w technologii 10 nm, który odpowiada za wysoką moc obliczeniową smartfonów. Telefony obsługują także gigabitową łączność LTE i Wi-Fi, co pozwala na szybsze pobieranie plików z sieci niezależnie od ich rozmiarów, w tempie do 1 Gbps.
  • Światowy standard bezpieczeństwa mobilnego: Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ korzystają z Samsung Knox, czyli platformy zabezpieczeń o parametrach znanych z systemów funkcjonujących w sektorze obronności. Dodatkowo wykorzystywane są w nich rozwiązania biometryczne, takie jak skaner odcisków palców czy skaner tęczówki i twarzy, zapewniające bezpieczeństwo użytkownikowi. Sposób uwierzytelnienia zależy od wyboru użytkownika.

Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ mają najważniejsze funkcje znane z urządzeń z linii Galaxy:

  • Wodoodporność i pyłoszczelność w klasie IP68
  • Obsługa kart MicroSD do 256 GB
  • Always On Display, na którym można sprawdzić godzinę lub ważne notatki, bez konieczności aktywacji całego urządzenia
  • Szybkie ładowanie, także bezprzewodowe
Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)