GaduAIR zapowiada koniec ery SMS‑ów

GaduAIR zapowiada koniec ery SMS-ów

08.06.2009 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Popularne sms-y znikną, ponieważ... nie będą opłacalne - zapowiada sieć komórkowa GaduAIR. SMS-y zaczynają już być zastępowane przez bezpłatną komunikację internetową, np. przez komunikatory instalowane w telefonach. Zapowiedź nowych czasów widać już także w reakcjach konkurencji na ofertę internetową przygotowaną przez telefonię GaduAIR.

Zmiany przyspieszyło wejście na rynek nowej telefonii komórkowej pre-paid od GG –. GaduAIR. Sieć zaoferowała użytkownikom bezpłatny komunikator Gadu-Gadu. W ramach startera abonent otrzymuje dostęp do darmowej aplikacji (płatnej u innych operatorów), co więcej nie ponosi kosztów związanych z transmisją danych. Zamiast więc wysyłać płatne SMS-y, użytkownik może wysyłać i odbierać wiadomości przez zintegrowany z telefonem komunikator.

Dodatkowa zaleta, poza oszczędnością, to brak ograniczenia znaków. W SMS-ie można jednorazowo wysłać maksymalnie tylko 16. znaków. W komunikatorze można ich wpisać znacznie więcej i wysyłać kolejno wiadomości, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Obraz

Zaoferowanie nowej oferty spotkało się już z pierwszymi odpowiedziami konkurencji, która albo wprowadziła bezpłatne sms-y albo zachęca do bezpłatnego testowania komunikatora. W obu tych jednak przypadkach nadal SMS wprowadza pewne ograniczenia, a krótki testowy dostęp do komunikatora jest tylko zapowiedzią. GaduAIR to zrobiło.

O tym, jak popularne stają się komunikatory w komórkach, świadczy fakt, że z Gadu-Gadu w telefonach skorzystało dotychczas już ponad 1 mln osób. Dane te obejmują aplikacje płatne. Teraz, gdy w GaduAIR komunikator jest bezpłatny, na pewno liczba osób znacznie się zwiększy i sprawi, że zapowiedź końca SMS-ów nie jest tylko czczą gadu-gadaniną... Dla zdeklarowanych fanów SMS-ów, GaduAIR umożliwia wysyłanie SMS-ów, co więcej integrując je z wiadomościami na GG

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)