G1 bez simlocka za 399 dolarów?

G1 bez simlocka za 399 dolarów?
Źródło zdjęć: © WP.PL

09.12.2008 06:36, aktual.: 09.12.2008 09:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google wprowadza do na rynek telefon HTC T-Mobile G1 (Dream) w wersji bez blokady simlock. Nazwa rynkowa urządzenia to Android Dev Phone 1 - specjalnie przygotowana dla deweloperów w 18 krajach, w tym Polaków. Jak zostać deweloperem? Wystarczy dodatkowe 25 dolarów.

Technicznie rzecz biorąc oferowany przez Google telefon nie różni się niczym względem HTC T-Mobile G1. To pierwsze urządzenie na rynku, z linuksowym systemem Android na pokładzie. Cena 399 dolarów wydaje się być bardzo korzystna jak na telefon z GPS-em, 3,2-calowym ekranem o rozdzielczości HVGA (320 x 480 pikseli), łącznością HSPA (do 7,2 Mb/s), WiFi, wydajnym procesorem (528 MHz) i baterią o pojemności 1150 mAh.

Trzeba też pamiętać, że po zakupie telefonu, nie poniesiemy dodatkowych kosztów z tytułu zakupu aplikacji - wszystkie programy na platformę Android są bezpłatne. Aby stać się deweloperem (według wytycznych Google'a), należy zarejestrować się pod tym adresem (opłata 25 dolarów ściągana z karty kredytowej). Potem wystarczy wejść do sklepu i już możemy zakupić telefon za 399 dolarów (jedna sztuka na dewelopera).

Polska znalazła się na liście 18 krajów, w których prowadzona jest dystrybucja deweloperskiej wersji urządzenia, nie liczmy jednak na to, że witryna sklepu dostępna jest w języku polskim. Również formularze nie tolerują polskich znaków.

Gdy już przebrniemy przez wszelkie formalności, spotka nas wielka niespodzianka. Na ostatniej stronie zamówienia pojawi się prośba o wybór formy dostawy telefonu. Opcja jest jedna - kurier za 210,0. dolarów.

Pierwsze pytanie konkursowe, w konkursie "Prosta droga pod choinkę":

  1. Jak nazywa się funkcja podświetlania panelu dotykowego w telefonie LG Secret?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)