Fusion Media Explorer - przeglądarka multimediów od AMD

Fusion Media Explorer - przeglądarka multimediów od AMD10.04.2009 12:00
Fusion Media Explorer - przeglądarka multimediów od AMD

Udostępniona została wersja beta programu Fusion Media Explorer, ułatwiającego zarządzanie kolekcją plików multimedialnych oraz przesyłanie ich do serwisów społecznościowych, takich jak YouTube czy Facebook. Niestety, posiadacze kart graficznych Nvidii i procesorów Intela nie będą mogli zeń skorzystać.

Jak twierdzi Casey Gotcher, szef marketingu w AMD, aplikacja została opracowana z myślą o platformach sprzętowych AMD dla komputerów przenośnych i stacjonarnych, odpowiednio Puma i Dragon. Funkcje aplikacji to m.in. wyszukiwanie i przeglądanie zasobów zdjęć cyfrowych zgromadzonych na dysku twardym, przenośnych nośnikach pamięci i serwisach internetowych (Flickr, Facebook, Microsoft Live). Fusion Media Explorer jest zintegrowany z dwoma pierwszymi portalami, co ułatwia publikację plików na profilach użytkownika w tych serwisach. W podobny sposób media można pobierać z serwisów online.

Program wyposażono w w przeglądarkę WWW, wyszukiwarkę oraz funkcję 3. Ribbon (nasuwającą pewne skojarzenia ze znanym z iTunes rozwiązaniem CoverFlow), które ułatwiają również lokalizowanie plików muzycznych i wideo. Narzędzie może służyć także jako odtwarzacz muzyki i filmów ( jednak z dostępnych funkcji, AutoDJ, odpowiada za budowanie list odtwarzania złożonych z nagrań tego samego artysty lub z jednego gatunku muzycznego ). W trakcie przeglądania wideo na "wstążce 3D" program może rozpocząć odtwarzanie poszczególnych prezentowanych tam plików. Im większa wydajność komputera, tym więcej plików będzie odtwarzanych jednocześnie.
Fusion Media Explorer w obecnej postaci można zainstalować tylko w systemie Windows Vista. Betę testowano na 32. i 64-bitowych wydaniach Visty Home Premium i Ultimate, jednak zdaniem producenta nie powinno być problemów z uruchomieniem aplikacji na pozostałych edycjach tego OS-u (Home Basic, Business, Enterprise). Wsparcie dla Windows 7 ma zostać dodane na dalszym etapie prac rozwojowych programu.
Więcej informacji: AMD - http://www.amd.com

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)