Fusion Media Explorer - przeglądarka multimediów od AMD

Fusion Media Explorer - przeglądarka multimediów od AMD

Fusion Media Explorer - przeglądarka multimediów od AMD
10.04.2009 12:00, aktualizacja: 11.04.2009 21:32

Udostępniona została wersja beta programu Fusion Media Explorer, ułatwiającego zarządzanie kolekcją plików multimedialnych oraz przesyłanie ich do serwisów społecznościowych, takich jak YouTube czy Facebook. Niestety, posiadacze kart graficznych Nvidii i procesorów Intela nie będą mogli zeń skorzystać.

Jak twierdzi Casey Gotcher, szef marketingu w AMD, aplikacja została opracowana z myślą o platformach sprzętowych AMD dla komputerów przenośnych i stacjonarnych, odpowiednio Puma i Dragon. Funkcje aplikacji to m.in. wyszukiwanie i przeglądanie zasobów zdjęć cyfrowych zgromadzonych na dysku twardym, przenośnych nośnikach pamięci i serwisach internetowych (Flickr, Facebook, Microsoft Live). Fusion Media Explorer jest zintegrowany z dwoma pierwszymi portalami, co ułatwia publikację plików na profilach użytkownika w tych serwisach. W podobny sposób media można pobierać z serwisów online.

Program wyposażono w w przeglądarkę WWW, wyszukiwarkę oraz funkcję 3. Ribbon (nasuwającą pewne skojarzenia ze znanym z iTunes rozwiązaniem CoverFlow), które ułatwiają również lokalizowanie plików muzycznych i wideo. Narzędzie może służyć także jako odtwarzacz muzyki i filmów ( jednak z dostępnych funkcji, AutoDJ, odpowiada za budowanie list odtwarzania złożonych z nagrań tego samego artysty lub z jednego gatunku muzycznego ). W trakcie przeglądania wideo na "wstążce 3D" program może rozpocząć odtwarzanie poszczególnych prezentowanych tam plików. Im większa wydajność komputera, tym więcej plików będzie odtwarzanych jednocześnie.
Fusion Media Explorer w obecnej postaci można zainstalować tylko w systemie Windows Vista. Betę testowano na 32. i 64-bitowych wydaniach Visty Home Premium i Ultimate, jednak zdaniem producenta nie powinno być problemów z uruchomieniem aplikacji na pozostałych edycjach tego OS-u (Home Basic, Business, Enterprise). Wsparcie dla Windows 7 ma zostać dodane na dalszym etapie prac rozwojowych programu.
Więcej informacji: AMD - http://www.amd.com

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)