Fundacja ułatwi cyfryzację

Fundacja ułatwi cyfryzację
Źródło zdjęć: © UKE

21.10.2008 17:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Urząd Komunikacji Elektronicznej chce powołania fundacji "Cyfrowa Polska", która będzie zajmowała się promocją i informowaniem Polaków na temat telewizji cyfrowej w kraju - powiedziała prezes UKE Anna Streżyńska.

Zaznaczyła, że nazwa fundacji jest jeszcze "robocza" i może się zmienić. Powiedziała, że fundacja ma powstać na wzór brytyjskiej organizacji Digital UK, która zajmuje się informowaniem Brytyjczyków na temat telewizji cyfrowej. Projektowana fundacja ma m.in. informować Polaków o tym, co będą musieli zrobić, by odbierać w swoich domach telewizję cyfrową.

We wtorek rozpoczną się na ten temat konsultacje, które mogą potrwać około miesiąca. Potem UKE wspólnie z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji mają opracować koncepcję, która zostanie przedstawiona rządowi.

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski powiedział, że w Polsce potrzebny jest ośrodek na kształt brytyjskiej organizacji Digital UK, który zajmie się promocją telewizji cyfrowej. Zaznaczył, że KRRiT i UKE opracują tylko koncepcję fundacji, a jej przyjęcie będzie zależało od rządu.

Komisja Europejska zaleciła krajom członkowskim wyłączenie nadawania analogowego do 2012 roku, ale Polska wynegocjowała opóźnienie do 2015 roku. W 2014 r. skończy się koncesja nadawców analogowych.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)