Fujitsu z nowym rozwiązaniem przeciwko złodziejom

Fujitsu z nowym rozwiązaniem przeciwko złodziejom
Źródło zdjęć: © Fujitsu

31.08.2009 11:30, aktual.: 31.08.2009 12:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fujitsu rozszerzyła ofertę zabezpieczeń laptopów o technologię Advanced Theft Protection (ATP). Rozwiązanie pozwala właścicielowi notebooka zdalnie zablokować skradzione lub zgubione urządzenie albo też uruchomić blokadę w określonym przez siebie czasie. Firma twierdzi, że notebook zablokowany z wykorzystaniem tej funkcji nie daje się uruchomić i staje się bezużyteczny dla nieupoważnionych użytkowników.

Technologia ATP, zintegrowana sprzętowo z notebookiem i oparta na zaszyfrowanej architekturze, jest według Fujitsu całkowicie odporna na zewnętrzną ingerencję. Dzięki ATP zabezpieczenie skradzionego lub zgubionego notebooka jest równie łatwe, jak unieważnienie karty kredytowej przez telefon.

Zdalne blokowanie urządzenia, integralna część ATP, jest aktualnie obsługiwane przez modele Fujitsu LIFEBOOK T501. i LIFEBOOK E8420 (z technologią Intel vPro).

Obraz
© Lifebook E8420 (fot. Fujitsu)

Tecdhnologia ATP jest dodatkowo wspomagana oprogramowaniem Computrace Data Protection i Computrace One firmy Absolute Software. Zabezpieczenie to umożliwia użytkownikom zdalne skasowanie danych ze skradzionych notebooków. Ponadto utracone urządzenie może być śledzone, co wydatnie pomaga w jego odzyskaniu. Funkcje te obsługują wszystkie LIFEBOOKI produkowane aktualnie przez Fujitsu.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)