Fujifilm: nowy obiektyw i specjalny konwerter

Fujifilm: nowy obiektyw i specjalny konwerter

Fujifilm: nowy obiektyw i specjalny konwerter
Źródło zdjęć: © chip.pl
22.10.2015 08:38

Fujifilm XF to jeden z młodszych systemów fotograficznych na rynku, oferujący jednak rozbudowany, ciekawy zestaw dostępnych obiektywów. Dziś oficjalnie doszły do niego jeszcze dwie nowe konstrukcje optyczne.

Pierwszą nowością jest obiektyw Fujifilm Fujinon XF 3. mm f/2 R WR, oferujący kąt widzenia - w przeliczeniu na format małoobrazkowy – obiektywu 53 mm. Jak zaznacza producent, konstrukcja optyczna obejmująca 9 elementów w 6 grupach (w tym 2 elementy asferyczne) zachowuje idealną równowagę między wysoką jakością obrazu a kompaktowymi rozmiarami.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Obiektyw ma najmniejszą średnicę z całej serii, a dzięki systemowi wewnętrznego ogniskowania i silnikowi krokowemu autofokus osiąga gotowość do wykonania zdjęcia w zaledwie 0,0. s. Warto też dodać, że obudowa obiektywu jest odporna na warunki pogodowe, kurz i mróz do -10 °C.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Kolejna nowość to telekonwerter Fujinon XF 1,4. TC WR, który pozwoli na "wydłużenie" ogniskowych niektórych obiektywów z bagnetem X 1,4-rotnie. Chociaż po zamontowaniu telekonwertera realna wartość przysłony rośnie o 1 EV, producent zapewnia, że jego doskonale zaprojektowana optyka złożona z 7 elementów w 3 grupach zachowuje wydajność optyczną samego obiektywu. Co ciekawe, telekonwerter założony na odpowiedni obiektyw jest odporny na warunki pogodowe, kurz oraz mróz do -10 °C. Dzięki temu można go bez przeszkód używać na wolnym powietrzu razem z odpornym na warunki pogodowe i kurz korpusem aparatu X-T1 i obiektywem XF 50-140 mm F2,8 R LM OIS WR.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Ceny obu urządzeń nie zostały na razie podane.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Już wkrótce na youtube możesz nie obejrzeć wszystkiego?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)