Fujifilm FinePix XP200 - odporny aparat do zadań ekstremalnych

Fujifilm FinePix XP200 - odporny aparat do zadań ekstremalnych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.04.2013 12:29, aktual.: 10.04.2013 12:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aparat FinePix XP200 bazuje na poprzednich modelach Fujifilm XP odpornych na warunki pogodowe i terenowe. Ma zapewniać wodoszczelność do 15m i wytrzymać upadek z 2 m, a także ma być odporny na piasek, kurz oraz mróz do -10°C. Matryca CMOS aparatu pozwala na wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością do 10 kadrów na sekundę (maks. 9 zdjęć). Wraz z nową funkcją Wi-Fi PC Auto Save aparat XP200 Fujifilm oferuje środki automatycznego przenoszenia zdjęć do komputera osobistego.

Aparat XP20. robi podwodne zdjęcia i rejestruje filmy wideo na głębokościach do 15 metrów. Ponadto, dla zwiększenia ochrony komora baterii posiada podwójne uszczelnienie. Dodatkowo aparat bez uszczerbku dla swego dalszego działania przeżyje upadek nawet z wysokości 2 m - zapewnia producent. Zagrożenie, że piasek dostanie się do wnętrza aparatu nie jest problemem dzięki uszczelnieniom portów dostępu. Zarówno obiektyw aparatu, jak i jego matryca są chronione. XP200 będzie także funkcjonował w temperaturach do -10°C

Bezprzewodowa funkcja XP20. umożliwia transferowanie zdjęć i filmów z aparatu FinePix XP200 do telefonów, tabletów i komputerów. W celu podłączenia telefonu czy tabletu trzeba pobrać bezpłatne dedykowane oprogramowanie "FUJIFILM Camera Application" i zainstalować je w swoim modelu iPhone’a, iPad’a czy też tabletu bądź telefonu z systemem Android. Dzięki temu mamy możliwość przetransferowania za jednym razem do 30 zdjęć ze swojego aparatu fotograficznego, a aplikacja pozwala także na pobieranie filmów, rozszerzając zakres dostępnych opcji. Zdjęcia zapisane w aparacie mogą być przeglądane i wybierane do załadowania na większym ekranie telefonu bądź tabletu.

Rdzeniem nowego aparatu XP20. jest jego 1/2.3-calowa 16-megapikselowa matryca CMOS, która umożliwia fotografowanie z czułością ISO do 6400. Aparat XP200 posiada 3.0 calowy ekran LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów z antyrefleksyjną powłoką. Ekran dysponuje funkcją automatycznej regulacji poziomu jasności, która optymalizuje jasność monitora stosownie do warunków oświetleniowych otoczenia. XP200 wyróżnia się 5-krotnym optycznym zoomem FUJINON (ekwiwalent 28 - 140mm). Aparat wykorzystuje stabilizację opartą na przesuwaniu matrycy CMOS. Aparat zyskał dodatkowy uchwyt, by pewniej trzymać go nawet mokrą ręką. Jest przy tym ma być na tyle prosty w obsłudze, by można było z niego korzystać w rękawicach narciarskich.

Aparat XP20. może zapisywać materiał filmowy Full 1080i HD przy 60 klatkach na sekundę (dostępna jest też funkcja rejestrowania obrazu z wysoką częstotliwości zapisu kadrów – do 360 klatek/sek. – przy zmniejszonej rozdzielczości obrazu). Przy rejestrowaniu materiału filmowego stosowany jest System Stabilizacji Obrazu. Umieszczony na tylnej ściance aparatu bezpośredni przycisk filmowania ułatwia rozpoczęcie zapisu wideo.

Obraz
© Filtr kreatywny "Miniatura" (fot. Materiały prasowe)

Aparat XP20. umożliwia korzystanie z filtrów oraz funkcji kreatywnych. Funkcja Szybkiego przetwarzania wielu kadrów pozwala na zarejestrowanie dwóch lub większej liczby ekspozycji i połączenie ich w celu uzyskania zdjęć o Wyższym Zakresie Dynamicznym (HDR). Funkcja Motion Panorama 360 umożliwia tworzenie panoramicznych ujęć obejmujących 360º pola widzenia. Wystarczy, że wybierzemy ten tryb, i naciskając spust migawki będziemy obracać się wokół własnej osi. Indywidualna migawka 3D pozwala tworzyć efekty 3D poprzez połączenie dwóch zdjęć wykonanych pod nieco odmiennym kątem.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)