Friz chce przeznaczyć milion dolarów. Szef Ekipy podał cel

Friz chce przeznaczyć milion dolarów. Szef Ekipy podał cel

Friz chce przeznaczyć milion dolarów. Szef Ekipy podał cel
Źródło zdjęć: © Instagram, frizoluszek
30.04.2021 10:17

Popularny polski youtuber Karol "Friz" Wiśniewski wyjawił na łamach Twittera, że ma zamiar wspierać naukę oraz technologie, które "mogą zrewolucjonizować świat".

"Friz", który jest częścią "Ekipy" (tak, tej promującej lody, o które ludzie toczą boje w supermarketach) jest jednym z najlepiej zarabiających polskich youtuberów.

Celebryta zadeklarował, że w ciągu pięciu najbliższych lat planuje zebrać milion dolarów. Za te pieniądze chciałby otworzyć projekt w ramach którego mogliby "zgłaszać się naukowcy z całej Polski i przeznaczyć te pieniądze na rozwój nauki i ich technologii, które mogą zrewolucjonizować świat".

Jakich technologii i jak miałby wyglądać ten projekt? Takie konkrety na razie tutaj nie padły. "Friz" w swojej zapowiedzi jest jednak pełen dystansu do siebie i wiary we własny intelekt, z którego zadrwił:

Takie moje własne, niespełnione marzenie. Niestety ja jestem na zbyt głupi żeby robić takie rzeczy sam, ale chciałbym być w jakiś sposób tego częścią.

FrizKarol "Friz" Wiśniewski

Wspieranie nauki przez celebrytów jest zjawiskiem stosunkowo rzadkim, szczególnie wśród osób młodszego pokolenia. Według liczby obserwujących na Instagramie, największymi z nich są:

  1. David Attenborough (6,1 miliona obserwujących)
  2. Bill Nye (3 mln obserwujących)
  3. Neil daGrasse Tyson (1,5 mln obserwujących)
  4. Adam Savage (z programu "Pogromcy mitów" - 1 mln obserwujących)
  5. Scott Kelly (były astronauta NASA - 1 mln obserwujących)

Najmłodszy z nich jest Savage, który (w chwili publikacji) ma 53 lata. 26-letni "Friz" może w tym momencie poszczycić się 2,8 mln obserwujących na Instagramie, aczkolwiek najbardziej aktywny jest na YouTube i to dzięki tej platformie stał się gwiazdą w Polsce.

Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (193)