Freecom Hard Drive XS 3.0 - najmniejszy dysk 3,5” z USB 3.0

Freecom Hard Drive XS 3.0 - najmniejszy dysk 3,5” z USB 3.0

23.04.2010 14:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynku jest już dostępna seria 3,5-calowych dysków zewnętrznych Freecom Hard Drive XS 3.0 o pojemnościach 1 TB, 1,5 TB oraz 2 TB. Urządzenia wyposażono w szybkie złącze USB 3.0, gwarantujące transfer danych na poziomie nawet 500 MB/s.

Nowa seria 3,5-calowych dysków zewnętrznych Freecom Hard Drive XS 3.0. na tle podobnych urządzeń wyróżnia się kilkoma parametrami. Przede wszystkim dyski te posiadają długo oczekiwane na rynku złącze USB 3.0, dzięki któremu dane można przesyłać z prędkością niemal dziesięciokrotnie szybszą (do 500MB/s), niż jest to w przypadku USB 2.0. Nowe dyski Freecom są też wstecznie kompatybilne i można je podłączyć do komputerów wyposażonych w najpopularniejszy standard USB 2.0. Duża pojemność urządzeń (1 TB, 1,5 TB i 2 TB) to koleiny ich atut – użytkownicy mają do dyspozycji ogromny magazyn do przechowywania danych.

Obraz
© (fot. Freecom)

Freecom Hard Drive XS 3.0 został też dobrze zaprojektowany pod kątem mobilności –. obudowę dysku wykonano z plastiku i pokryto warstwą gumy, dzięki czemu wyeliminowano niebezpieczeństwo wyślizgnięcia się dysku z ręki, a jednocześnie można go swobodnie oraz bez obawy o uszkodzenie przenosić np. w plecaku czy torbie. Gumowa obudowa to dodatkowe zalety – redukcja wibracji, ochrona przed zamoczeniem oraz wyciszenie pracy urządzenia, na co istotny wpływ ma również brak wentylatorów. Wszystkie możliwości dysku Freecom zamknięto w poręcznej i niewielkiej obudowie o wymiarach 18,2x11,4x3,1 cm, co w konsekwencji powoduje, że Hard Drive XS 3.0 jest najmniejszym urządzeniem w gronie 3,5-calowych dysków zewnętrznych. Nowy dysk Freecom waży 0,86 kg, a do pracy potrzebuje niewielkiej ilości energii elektrycznej.

Gwarancja i cena
Freecom Hard Drive XS 3.0 objęty jest 12-miesięczną gwarancją producenta. Urządzenie o pojemności 1 TB jest dostępne w cenie 529 zł brutto, opcja 1,5 TB to wydatek rzędu 649 zł brutto, natomiast za pojemność 2 TB trzeba wydać ok. 845 zł brutto (ceny sugerowane).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)