France Telecom nie kupi TeliaSonery

France Telecom nie kupi TeliaSonery

France Telecom nie kupi TeliaSonery
Źródło zdjęć: © France Telecom
30.06.2008 21:35, aktualizacja: 01.07.2008 09:58

France Telecom wycofał ofertę przejęcia TeliaSonera. Dawał za skandynawski telekom ponad 40 mld dolarów gotówką i własnymi akcjami.

Notowania TeliaSonera spadły o kilkanaście procent po wiadomości, że France Telecom nie chce już kupić szwedzko-fińskiej spółki. Notowania francuskiej poszły mocno w górę. Analitycy sceptycznie oceniali możliwość realizacji transakcji. W ich ocenie rząd Szwecji, jeden z największych akcjonariuszy TeliaSonera, miałby opory ze sprzedażą posiadanych akcji bo musiałby się liczyć z zarzutami opozycji, że pozbył się ich za tanio.

  1. czerwca zarząd TeliaSonery odrzucił ofertę France Telecom jako zbyt niską. Po tym zdarzeniu analitycy przewidywali, że część gotówkowa oferty może być podwyższona do 79 koron za akcję z obecnych 63 koron. Późniejsze wypowiedzi szefa finansowego FT Gervaisa Pellissiera dawały do zrozumienia, że tak wysoko francuska spółka nie pójdzie. Zwłaszcza, że i na realizację pierwotnej oferty FT musiał walczyć o duże kredyty.

Prezes France Telecom Didier Lombard dawał władzom TeliaSonery 15 dni na zapoznanie się z pierwotną ofertą, a Pellissier powiedział, że jego spółka nie zamierza tego okresu przedłużać poza "rozsądne granice". Ujawnił też, że obie firmy utrzymywały kontakty w celu przedyskutowania warunków, na których mogłyby rozpocząć się formalne negocjacje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)