Fotografia Dzikiej Przyrody - wystawy w 12 polskich miastach

Fotografia Dzikiej Przyrody - wystawy w 12 polskich miastach

Fotografia Dzikiej Przyrody - wystawy w 12 polskich miastach
Źródło zdjęć: © IDG
04.01.2008 12:00, aktualizacja: 04.01.2008 13:10

W piątek, 4 stycznia, otwarta zostaje kolejna edycja wystawy Fotografia Dzikiej Przyrody, na której można podziwiać prace nagrodzone w międzynarodowym konkursie Wildlife Photographer of the Year 2007, organizowanym przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Wystawa zawita do 12 polskich miast.

Obraz

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 1964 r. Od tego czasu jest on organizowany rokrocznie. Efektem konkursu jest wystawa nagrodzonych prac, pokazywana w kilkudziesięciu krajach. Po raz piąty zawita ona do Polski. W tym roku wystawa złożona będzie z 90 fotografii, wyróżnionych w kilkunastu kategoriach. Ogólna liczba zgłoszonych do konkursu prac osiągnęła 33 tysiące ( wykonało je 2973 twórców z 78 krajów ). Wśród wystawianych zdjęć znajduje się jedno wykonane przez Polaka - jest nim Michał Budzyński, którego fotografia została wyróżniona w jednej z kategorii młodzieżowych.

W Polsce wystawę będzie można obejrzeć kolejno w Warszawie, Szczecinie, Kaliszu, Bytomiu, Gdańsku, Kołobrzegu, Zakopanem, Połczynie Zdroju, Wschowie, Wrocławiu, Bydgoszczy i Bielsku-Białej.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)