Fotografia błyskawiczna wiecznie żywa. Powrót ulubionych aparatów w dobrych cenach

Fotografia błyskawiczna wiecznie żywa. Powrót ulubionych aparatów w dobrych cenach

Fotografia błyskawiczna wiecznie żywa. Powrót ulubionych aparatów w dobrych cenach
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY
29.03.2018 13:21, aktualizacja: 29.03.2018 15:19

Aparaty do fotografii natychmiastowej takich firm jak Polaroid po pojawieniu się na rynku szybko znalazły całe rzesze fanów. Choć od lat 90. ich popularność nieco przygasła, to wciąż można znaleźć nowoczesne modele, które wprowadzają nowe funkcje.

Polaroid i inne aparaty samowywołujące to legenda fotografii. Zdjęcia wywoływane w czasie krótszym niż minuta były jedyne w swoim rodzaju. Miało to oczywiście swoje wady i zalety.

Więcej niż 10 zdjęć

Potencjalnych kupujących najbardziej odstrasza cena wkładów. Koszt jednego zdjęcia, w zależności od modelu aparatu oscyluje w granicach 4-10 zł. W dobie zdjęć cyfrowych jesteśmy przyzwyczajeni do robienia setek ujęć i wybierania tych, które wyszły najlepiej. Osoby, które dawniej korzystały z klasycznych aparatów fotograficznych pamiętają, jak trudno zmieścić zdjęcia z całych wakacji na jednej lub dwóch kliszach. Trudno jednak odmówić polaroidowym fotografiom swoistego uroku. Na szczęście nowoczesne aparaty analogowo-cyfrowe pozwalają wybrać zdjęcia, które chcemy wywołać. Dzięki temu możesz mieć pewność, że uwiecznione zostaną tylko najlepsze ujęcia.
Wysoka jakość obrazu, dobry kontrast i wyjątkowo ostre zdjęcia to największe zalety aparatów do fotografii natychmiastowej. Sprawdzą się na każdej imprezie. Wywoływanie zajmie około 1,5 minuty, a potem możesz od razu podarować je któremuś ze znajomych.

Obraz
© Shutterstock.com

Proponowaną przez firmę Polaroid alternatywą dla tradycyjnych fotografii jest papier w technologii Zero Ink. Składa się on z trzech warstw odpowiedzialnych za inne kolory. W procesie nagrzewania kolory zmieniają się, a na arkuszu pojawia się obraz. Postęp technologiczny umożliwia drukowanie zdjęć na większych arkuszach. Przykładowo aparat Polaroid Pop pozwala na drukowanie zdjęć w formacie 4 x 3 cale. Dodatkowo umożliwia nagrywanie filmów w jakości Full HD.

Aparaty analogowo-cyfrowe

Przewaga nowoczesnych modeli nad dawnymi aparatami błyskawicznymi polega na połączeniu możliwości natychmiastowego wywoływania zdjęć z istotnymi funkcjami "cyfrówki". W związku z tym masz możliwość zrobienia kilku zdjęć i wybrania tych, które chcesz wywołać. Pozostałe fotografie możesz zachować na karcie microSD lub wysłać znajomym. Od tej pory każde wywoływane zdjęcie będzie przemyślane.

Najpopularniejsze aparaty wyposażone są w dotykowy panel o przekątnej od 3,5 do 4 cala oraz matrycę 13-20 Mpix. Dodatkowa karta microSD jest szczególnie ważna, gdy nagrywasz aparatem dużo filmów. Wyposażenie nowoczesnych modeli w moduł Bluetooth pozwala na przesyłanie i drukowanie zdjęć zrobionych na innych urządzeniach mobilnych. Ponadto część z nich pozwala na edycję i obróbkę zdjęć przed wydrukowaniem.

Obraz
© WP.PL | Marcin Watemborski

Połączenie klasycznych i cyfrowych aparatów może zaowocować wielkim powrotem fotografii błyskawicznej. Nie bez znaczenia są również o wiele niższe ceny wkładów. Jeśli tęsknisz za dawnymi aparatami, a aparat w smartfonie nie wystarcza, warto zainwestować w nowocześniejszy sprzęt.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)