Trwa ładowanie...
d1u3fcf

Fotograf uchwycił niebezpiecznego drapieżnika. Internauci próbują go namierzyć. Czy tobie się to uda?

Zdjęcie lamparta ukrytego pośród kamieni i piachu wywołało niemałe szaleństwo wśród użytkowników Twittera. Próbują go znaleźć i sprzeczają się, czy zwierzę faktycznie znajduje się na zdjęciu.
Share
Niebezpieczny drapieżnik.
Niebezpieczny drapieżnik. Źródło: Shutterstock.com, Fot: Ignacio Javier Bidart
d1u3fcf

Zdjęcie zostało wykonane w Indiach. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie przedstawia nic specjalnego. Widać na nim kamienie, piaszczysty rów, drzewo oraz gałąź. Nic specjalnego.

Niebezpieczny drapieżnik

Po dokładniejszym przyjrzeniu się można dostrzec dobrze zakamuflowanego drapieżnika, który wygrzewa się w słońcu.

d1u3fcf

Zdjęcie zostało opublikowane na Twitterze i od razu wzbudziło duże zainteresowanie wśród użytkowników portalu. Wielu z nich myślało nawet, że ukrywający się lampart to jakiś żart, ponieważ go na zdjęciu po prostu nie ma.

Lampart jest ssakiem z gatunku kotowatych. Występuje na terenie Azji i Afryki i jest oficjalnie uznawany za czwartego pod względem wielkości kota na świecie. Większe są tylko tygrysy, lwy oraz jaguary.

Przeciętny lampart osiąga wysokość od 60 do 80 cm i długość od 100 do 150 cm, a jego waga może osiągnąć nawet 90 kg.

Spotkanie z lampartem może okazać się bardzo niebezpieczne. Zwierzęta te są bardzo szybkie i zwinne, a do tego cechują się ogromną siłą. Potrafią pokonać ofiarę, która jest od nich trzy razy cięższa i wciągnąć ją na drzewo.

Źródło: Daily Mail, Twitter

d1u3fcf

Podziel się opinią

Share
d1u3fcf
d1u3fcf
Więcej tematów