"Fortnite" – oszuści "XXiF" i "Ronaldo" w finale mistrzostw świata. Walczą o 30 mln dolarów

"Fortnite" – oszuści "XXiF" i "Ronaldo" w finale mistrzostw świata. Walczą o 30 mln dolarów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

06.06.2019 12:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znani w społeczności graczy oszuści - Damion "XXiF" Cook i Ronald "Ronaldo" Mach - zaraz po zdjęciu z nich 14-dniowej blokady kont wrócili do światowego turnieju w "Fornite" i zakwalifikowali się do finału. Stawką jest 30 mln dolarów.

3 maja dwójka graczy "Fornite’a" - Damion "XXiF" Cook i Ronald" Ronaldo" Mach – zostali zablokowani przez Epic Games za oszustwa podczas trwających mistrzostw świata. 14-dniowy ban został nałożony na graczy podczas eliminacji – obaj startowali w zawodach wraz z przyjaciółmi, który podkładali się graczom, którzy tym samym zdobywali dodatkowe punkty za darmowe eliminacje. Kara jednak nie przeszkodziła im to powrócić do gry i wywalczeniu sobie miejsca w finale.

Oszuści w finale mistrzostw świata "Fornite"

Niedługo po zdjęciu przez Epic Games blokady, obu graczy powróciło do rozgrywek i z wynikiem 91 punktów w ósmym tygodniu zawodów wywalczył sobie miejsce w finale. Nie można się dziwić oburzeniu pozostałych graczy, którzy zarzucają deweloperowi niekonsekwencję w działaniach przeciw oszustom. Niezadowolenie społeczności łączy się również z tym, że pula nagród w finale mistrzostw świata "Fornite" wynosi 30 milionów dolarów.

Co więcej każdy uczestnik, który zakwalifikuje się do finału mistrzostw świata może liczyć na gwarantowaną nagrodę, która wynosi około 50 tys. dolarów. Profesjonalni gracze niepokoją się - jeśli Epic Games nie podejmie poważniejszych kroków w przypadku cheaterów, przyszłe zawody mogą zdominować oszuści.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)