Fliwer - czujnik ogrodowy komunikujący się z urządzeniami mobilnymi

Fliwer - czujnik ogrodowy komunikujący się z urządzeniami mobilnymi

Fliwer - czujnik ogrodowy komunikujący się z urządzeniami mobilnymi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
22.11.2013 11:38

W serwisie Kickstarter pojawiła się prezentacja prototypu czujnika ogrodowego o nazwie Fliwer. To niewielkie urządzenie potrafi na bieżąco analizować skład gleby oraz potrzeby roślin, a niezbędne informacje prześle nam na wybrane urządzenie mobilne. Wystarczy umieścić je w ziemi oraz wgrać na swój smartfon dołączoną aplikację Fliwer app. Na początku została ona przygotowana na dwie najpopularniejsze platformy, czyli iOS oraz Android.

Co prawda do wiosny zostało jeszcze trochę czasu, ale właściciele ogrodów już teraz myślą, jakie rośliny posadzić w nich w przyszłym sezonie i jak najlepiej o nie dbać. Nowocześni ogrodnicy, którym nieobce są urządzenia mobilne i którzy lubią testować nowe gadżety, na pewno ucieszą się, że już wkrótce zyskają nieoczekiwanego sprzymierzeńca w pielęgnacji ogrodu. W serwisie Kickstarter pojawiła się prezentacja prototypu czujnika ogrodowego o nazwie Fliwer. To niewielkie urządzenie potrafi całkiem sporo. Wystarczy umieścić je w ziemi oraz wgrać na swój smartfon dołączoną aplikację Fliwer app. Na początku została ona przygotowana na dwie najpopularniejsze platformy, czyli iOS oraz Android.

Fliwer będzie na bieżąco analizować skład gleby oraz potrzeby roślin, a niezbędne informacje prześle nam na wybrane urządzenie mobilne. Dzięki temu od razu dowiemy się, kiedy i czym podlać daną roślinę, jakiego nawozu użyć i w jakich proporcjach oraz czy nasze rośliny mają wystarczający dostęp do promieni słonecznych (lub zażywają ich w nadmiarze). Otrzymamy także dane dotyczące temperatury powietrza, stopnia nasłonecznienia, czasu wschodu i zachodu słońca oraz pory kwitnienia poszczególnych roślin.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

To jednak nie wszystko –. czujnik można połączyć z automatycznym systemem nawadniania ogrodu, dzięki czemu konkretne rośliny dostaną dokładnie tyle wody, ile potrzebują. Fliwer można także podłączyć do domowej sieci Wi-Fi lub poprzez 3G, dzięki czemu dane można gromadzić w chmurze, a także wymieniać opinie dotyczące pielęgnacji ogrodu między innymi użytkownikami czujnika czy dodawać zdjęcia swojego ogrodu. W razie kłopotów aplikacja zasugeruje nam, jakie produkty do pielęgnacji roślin powinniśmy kupić w sklepie internetowym.

Cena czujnika ma wynieść od 25. do 350 dolarów, w zależności od wyposażenia. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy gadżet trafi do sprzedaży.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)