Flash disk na złączu ExpressCard

Flash disk na złączu ExpressCard

Flash disk na złączu ExpressCard
Źródło zdjęć: © Sandisk
14.09.2007 14:10, aktualizacja: 14.09.2007 14:58

Firma SanDisk zaprezentowała linię wysokowydajnych kart
pamięci flash SanDisk Express™ opartych na standardzie ExpressCard™

Pierwszym produktem z linii SanDisk Express jest SanDisk ExpressCard, karta pamięci flash zaprojektowana z myślą o profesjonalnych kamerach nowej generacji, które rejestrują obraz na kartach ExpressCard, a nie na taśmie magnetycznej, dyskach twardych lub dyskach optycznych. Karta SanDisk ExpressCard ma być dostępna w listopadzie w wersjach o pojemności 8 i 16 gigabajtów (GB)1. Czas rejestrowania wideo HD z gęstością 35 megabitów na sekundę będzie wynosił około 30 minut w przypadku karty 8GB oraz 60 minut w przypadku karty 16GB.

Obraz
© SanDisk Express

Sony jest pierwszym dużym producentem sprzętu wideo, który zastosował karty ExpressCard jako nośnik wideo w swojej nowej kamerze XDCAM EX. Firmy SanDisk i Sony wspólnie opracowały specyfikację SxS, która gwarantuje, że karty pamięci ExpressCard zapewnią wysoką szybkość transmisji danych wymaganą w profesjonalnym wideo. Karta SanDisk ExpressCard jest opatrzona logo SxS i ma być w pełni zgodna z kamerą XDCAM EX, która jest wyposażona w dwa gniazda ExpressCard.

ExpressCard to standard opracowany przez organizację Personal Computer Memory Card International Association (PCMCIA) jako następca PC Card. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z magistralą PCI Express komputera, karty ExpressCard mogą odczytywać i zapisywać dane przynajmniej 2,5 raza szybciej niż karty PC Card. Ponadto mają rozmiar dwukrotnie mniejszy niż PC Card, co pozwala na konstruowanie mniejszych notebooków i kamer wideo.

Oczekiwane ceny i dostępność
Karta SanDisk ExpressCard ma być dostępna w Ameryce Północnej i w Europie w listopadzie tego roku w dwóch wersjach: 8GB za 499,99 dolarów oraz 16GB za 899,99 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)