Firefox - szykuje się gwałtowne przyspieszenie

Firefox - szykuje się gwałtowne przyspieszenie

23.08.2008 12:01, aktual.: 25.08.2008 09:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mozilla przygotowuje się do wyposażenia przeglądarki Firefox w nową technologię, która pozwoli na radykalne przyspieszenie przetwarzania skryptów JavaScript ( przedstawiciele fundacji mówią, że w niektórych przypadkach wzrost wydajności może być nawet... czterdziestokrotny ) - donosi serwis ArsTechnica.com.

Kod odpowiedzialny za optymalizowanie przetwarzania JavaScript jest już gotowy - Mozilla zamierza wykorzystać go w wersji 3.1 Firefoksa ( której premiera planowana jest na koniec bieżącego roku ). Przedstawiciele fundacji stwierdzili jednak w rozmowie z dziennikarzem ArsTechnica.com, że jest jeszcze zbyt wcześnie, by funkcja ta została standardowo uaktywniona w wersjach nightly.

Owa technika optymalizacyjna nazwana została tracing - według przedstawiciele Mozilli pozwoli ona na radykalne zwiększenie wydajności przeglądarki podczas przetwarzania JavaScript. W niektórych zastosowaniach przeglądarka może być dzięki temu szybsza nawet czterdziestokrotnie - choć ogólny wzrost wydajności nie będzie aż tak ogromny.

Teoretycznie podstawy tracingu zostały opracowane przez Michaela Franza oraz Andreasa Gala - naukowców z University of California. Działanie tego mechanizmu polega ( upraszczając ) na rejestrowaniu ścieżki wykonywania skryptu i tworzenia skompilowanego kodu, który może zostać wykorzystany ponownie, gdy program trafi na podobny obiekt. To pozwala na przyspieszenie przetwarzania JavaScript - przedstawiciele Mozilli twierdzą, że technika ta przynosi zdecydowanie lepsze efekty niż inne wykorzystywane obecnie metody optymalizacji.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)